РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарас І. П. 
Розроблення конструкції інструмента для фрикційного зміцнення конічної нарізі та перевірка його роботоздатності / І. П. Тарас, Л. Я. Роп'як, Т. О. Пригоровська, М. Й. Бурда, О. В. Пригоровський // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 2. - С. 25-38. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто проблему конструювання інструменту для фрикційного зміцнення з метою підвищення втомної міцності для конічних нарізевих з'єднань елементів нафтопромислового і бурового обладнання. Для підвищення втомної міцності було розроблено інструмент для фрикційного зміцнення робочої поверхні на різі. Запропонована конструкція інструменту вирішує актуальну проблему одночасного зміцнення западин та бічних поверхонь конічної нарізі, що забезпечує підвищення як втомної міцності, так і зносостійкості. Конструктивні розміри розробленого інструменту визначені за допомогою геометричного моделювання. Наукова новизна конструкції розробленого інструменту полягає у вирішенні проблеми одночасного зміцнення западин та поверхонь профілю конічної нарізі, а саме, різних довжин бокових поверхонь витка конічної нарізі, шляхом модифікації його бокових деформуючих елементів. За рахунок цього спрощується технологія виготовлення інструмента, забезпечується підвищення періоду стійкості інструменту, стабільність параметрів зміцненого шару робочої поверхні профілю конічної замкової нарізі на елементах бурильних колон, а це покращує якість, продуктивність та економічність фрикційного зміцнення конічних замкових нарізей. Зміцнення здійснювалося на токарно-гвинторізному верстаті 16К20. Були вибрані такі режими зміцнення: максимальне зусилля накатування - 20 кН. Максимальна швидкість обробки 20 м/хв. На машині ИМА-50 проведено експериментальні дослідження втомної міцності зміцнених запропонованим інструментом нарізевих деталей нафтопромислового обладнання 40ХН. Під час розроблення методики випробувань деталей на втомну міцність був прийнятий спосіб навантаження зразка за схемою чистого згину з обертання. Встановлено, що втомна міцність зміцнених деталей, виготовлених із сталі 40ХН, була у 1,15 - 1,2 рази вищою за втомну міцність незміцнених деталей із того самого матеріалу. Встановлено, основні фактори, що забезпечують збільшення втомної міцності конічного нарізевого з'єднання деталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.110.16

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського