РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рой М. М. 
Застосування удосконалених технічних засобів для забезпечення дослідження газонасичених пластів у процесі буріння / М. М. Рой // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 2. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У зв'язку з розробленими способами дослідження газових свердловин для стаціонарних та нестаціонарних припливів газу до вибою свердловини на одному фактично відпрацьованому режимі дослідження вимальовується нова перспектива. Полягає вона в тому, що дослідження можливо проводити не лише в обсаджених колонами свердловинах. Це певною мірою наближає дослідження до випробування пластів у процесі буріння. На практиці така ідея ще далека від реалізації, хоча це не значить, що до неї не треба намагатися наблизитися. І дійсно, такі спроби вже відомі і вони були успішними для свердловин невеликих глибин. Ці спроби виявили потреби і вказали напрямок вдосконалення щодо технологічних прийомів та технічних засобів. Важливу роль відіграє і якість самого обладнання, бо більші глибини вимагають більш якісного обладнання. Оскільки мова може йти про нестійкі колектори і про можливі високі тиски газової продукції, такі проблеми повинні вирішуватись комплексно. Тобто і технологічні підходи і технічні засоби для задоволення їх вимог повинні бути враховані одночасно. Зрозуміло, що в одній публікації всі ці потреби врахувати неможливо. Тому ставилось за мету торкнутися питання удосконалення технічних засобів для дослідження газових свердловин у процесі буріння. Якість технічних засобів повинна задовольняти вимогам не лише надійності при роботі в середовищі можливо високого тиску. Вона повинна забезпечувати можливість в принципі здійснювати покладені не технічні засоби задачі, з одного боку, а, з іншого, давати можливість отримувати достовірні результати досліджень. Бо вимоги до фактичних даних єдиного відпрацьованого режиму дослідження досить високі. Подальше оброблення отриманих даних дослідження надасть можливість отримати газогідродинамічні параметри досліджуваних пластів, а вже на їх основі вирішуватиметься питання про продуктивні характеристики і перспективність досліджуваних об'єктів. В даній публікації в якості удосконаленого обладнання пропонується вдосконалена конструкція пакера розбурюваного і клапана запірно-поворотного промивального. Вони відносяться до комплексу підземного обладнання. В компоновці з іншим випробувальним обладнанням вони забезпечують проведення випробувань газонасичених пластів у режимі пробної експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського