РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788685<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гурей В. І. 
Дослідження складових сил під час фрикційного зміцнення циліндричних поверхонь деталей машин / В. І. Гурей // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 2. - С. 81-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Фрикційна обробка відноситься до методів поверхневого зміцнення з використанням висококонцентрованих джерел енергії. Після обробки у поверхневих шарах деталей формується зміцнений білий шар з нанокристалічною структурою. Фрикційну обробку циліндричних поверхонь зразків проводили на модернізованому токарно-гвинторізному верстаті моделі 16К20, на якому замість різцетримача був встановлений спеціальний пристрій для автономного приводу інструменту. Як інструмент використовується металевий диск, виготовлений зі сталі 45. Як технологічне середовище у процесі фрикційної обробки використовували мінеральну оливу з полімервмісними додатками. Для дослідження складових сили, яка виникає у зоні контакту інструмент-деталь, під час фрикційного зміцнення циліндричних поверхонь деталей був розроблений спеціальний динамометр. Нерухомі пружні елементи динамометра кріплять у конусних отворах у задній бабці та шпинделі. Щоб виключити обертання пружного елемента у шпинделі, його кріплять у перехідній втулці через підшипники. Дослідження показали, що режими фрикційної обробки значно впливають на нормальну Py та тангенціальну складові Pz сили, яка виникає у зоні контактування інструмент-деталь. Так, під час обробки з поздовжньою подачею S = 0,3 мм/об. при глибині втискання інструмента у оброблювану поверхню t = 0,1 мм збільшення частоти обертання деталі незначно впливає на величину складових сили, яка виникає у зоні контакту інструмент-деталь. Зі збільшенням глибини втискання від 0,1 мм до 0,3 мм при частоті обертання деталі n = 40 об/хв нормальна складова сили Рy збільшилась від 380 Н до 690 Н, а тангенціальна складова Pz - від 28 Н до 47 Н. У той же час збільшення частоти обертання деталі до 125 об/хв приводить до збільшення нормальної складової Рy від 510 Н до 1160 Н, а тангенціальної складової Pz - від 38 Н до 69 Н.


Індекс рубрикатора НБУВ: К653-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського