РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демченко С. А. 
Потенційні протизапальні й аналгетичні засоби в ряду похідних триазолу: проблеми та перспективи : (огляд) / С. А. Демченко, Л. С. Бобкова, О. Є. Ядловський // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2021. - 15, № 4. - С. 239-248. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Триазол є одним з найважливіших та широко відомих гетероциклів, що входить до складу різноманітних природних продуктів, а також лікарських препаратів, таких як протимікробні, протизапальні, протиепілептичні, протипухлинні, противірусні, антигіпертензивні, протималярійні, протидіабетичні, протитуберкульозні, місцеві анестетики, антидепресанти, антиоксиданти та інші. Базовими гетероциклічними кільцями, присутніми в різних лікарських засобах, є 1,2,3-триазол і 1,2,4-триазол. У даній роботі проведено аналіз досліджень триазолу, його похідних як потенційних протизапальних і аналгезуючих засобів. Показано, що для похідних 1,2,4-триазолу характерна антиексудативна та аналгетична активність за відсутності ульцерогенної дії. Специфічну антиесудативну активність пов'язують з пригніченням ЦОГ-2, ліпоксигенази-5, кальцієвих каналів Cav2.2 та впливом на інші ланки запалення. Антиноцицептивний ефект похідних 1,2,4-триазолу, як правило, реалізується на периферичному рівні та пов'язаний з впливом на трансформацію арахідонової кислоти та кальцієві канали Cav2.2. З переважним впливом на ЦОГ-2 пов'язують відсутність ульцерогенної дії. Відзначено перспективність пошуку нових нестероїдних протизапальних засобів серед похідних 1,2,4-триазолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р281.7/9 Триазол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського