РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаяхметова Г. М. 
Гонадопротекторна ефективність комбінованого застосування метформіну з метовітаном за метаболічного синдрому, індукованого в щурів-самців в ювенільному віці / Г. М. Шаяхметова, І. С. Блажчук, В. М. Коваленко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2021. - 15, № 4. - С. 256-265. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Відомо, що метаболічний синдром (МС) негативно впливає на чоловічу статеву функцію та часто є причиною чоловічої інфертильності. Особливо вразливою є репродуктивна система, що зазнає негативного впливу зовнішніх факторів і захворювань у дитячому та підлітковому віці, коли відбувається її формування. Дані літератури щодо впливу на чоловічу репродуктивну функцію метформіну, який зазвичай призначається для лікування МС, є досить суперечливими. Мета дослідження - оцінити ефективність метформіну та його комбінації з метовітаном за введення щурам-самцям з МС щодо здатності запобігати розвитку оксидативного стресу в гонадах і розвитку субфертильності. Для відтворення моделі МС було використано 10 % розчин фруктози, яку давали замість питної води самцям щурят з початковою масою тіла 50 - 70 г, віком 3 тиж., яких було розподілено на 4 групи: 1 - контрольна (питна вода); 2 - МС (10 % розчин фруктози 60 днів); 3 - аналогічно попередній групі + метформін (перорально 266 мг/кг останні 30 днів); 4 - аналогічно попередній групі + метовітан (перорально три 5-денних курси 77,3 мг/кг останні 30 днів). Додавання метовітану до схеми лікування МС метформіном сприяло відновленню активності компонентів антиоксидантного захисту в сім'яниках і сироватці крові. За умов сумісного введення метформіну та метовітану підвищувався рівень тестостерону в сироватці крові щурів даної групи у порівнянні з тваринами з МС. На відміну від монотерапії застосування метформіну з метовітаном сприяло нормалізації як маси сім'яників та епідидимісів до показників контрольного рівня, так і відновленню продукції сперматозоїдів, що в свою чергу мало позитивний вплив на запліднювальну здатність щурів-самців з індукованим в ювенільному віці МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2-52 + Р698-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського