РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шашенко О. М. 
Закономірності деформування конвеєрної виробки в гірничо-геологічних умовах ДП "ВК "Краснолиманська" / О. М. Шашенко, В. А. Чередник // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 176-183. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - проведення натурних досліджень стану конвеєрної виробки та встановлення геомеханічних закономірностей на базі одержаних результатів в гірничо-геологічних умовах ДП "ВК "Краснолиманська". Проведено шахтні натурні спостереження за деформованим станом конвеєрної виробки, що знаходиться під впливом вибою лави, який переміщується у часі і просторі. Спостереження виконувались за допомогою вимірювальної станції, яка включала 5 вимірювальних пунктів. Узагальнено результати вимірювань та виявлено особливості деформування контуру виробки під час різних етапів відпрацювання вугільного пласта. Одержано залежності, які характеризують процес деформування вуглепородного масиву навколо виробки на різних етапах її експлуатації. Доведено, що в гірничо-геологічних умовах ВК "Краснолиманська" конвеєрні виробки у процесі експлуатації відносно вибою лави поступово проходять чотири геомеханічні ситуації - поза зоною впливу, в зоні впливу, в межах вікна лави, поза вікном лави - що відрізняються характером деформування порід покрівлі і підошви, вертикальна конвергенція яких на кожному етапі змінюється лінійно у часі і добігає нуля на відстані 23 м поза вікном лави, що надає підстави вважати породи покрівлі в лаві такими, що опускаються без розривів суцільності, а також виконати на основі цього калібровку геомеханічних моделей. Наукова новизна дослідження полягає у встановленні нових закономірностей деформування вуглепородного масиву, що вміщує конвеєрну виробку, в процесі відпрацювання вугільного пласта за конкретних гірничо-геологічних умов. Практичне значення дослідження, що планується виконати на основі даних одержаних після натурних досліджень надасть змогу розробити геомехнічну модель задля пошуку зон активного скупчення метану з метою подальшого його промислового використання та збільшення безпеки видобування вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського