РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788840<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Babyak V. 
Architectural methods of designing specialized dwellings for underutilized blank facades = Архітектурні засоби реалізації спеціалізованого житла в межах неексплуатованих глухих торців / V. Babyak, L. Vozniuk, S. Bebko // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 128-134. - Бібліогр.: 133 назв. - англ.

Урбанізоване середовище міст, які розвиваються, потребує все нових і нових житлових площ і місць для прикладання праці. Розширення міста за рахунок нових територій є затратним та екстенсивним шляхом розвитку. У тканині міст є занадто багато не ефективно використаної площі у вигляді глухих торців. Прикладами невикористання таких торців є історичні міста як Лондон і Львів. Хоча ці 2 міста є прикладами реалізацій різних архітектурних, культурних, економічних, соціальних традицій перед ними постала можливість спільного вирішення ущільнення існуючої забудови. Поруч із функцією ущільнення забудови, важливою є необхідність подолання асоціальних явищ у незадіяних містом закутках. В ході реновації старої забудови відкриваються нові можливості по інтеграції нових утворень, що збагатять середовище та місто. Концепція полягає в гуманізації глухих торців і повернення людського масштабу урбанізованим просторам міст, не забираючи площі від міста. В Лондоні є житловий-кризис. Ціни на квартири нескінченно піднімаються, якість житла падає, і нижчий-середній економічний клас людей переселяються щодальше від міста де хочуть жити. До того, щоб людство мінімізувало свій вплив на навколишнє середовище, нам потрібно максимізувати користь та ефективність нашої існуючої забудови. Архітектор має відповідальність використовувати весь потенціал середовища в якому він/вона проектує. Використання екстенсивних засобів розвитку призводить до кінцевого збільшення затрат і неефективності в майбутньому. Концепція використання незадіяних торців є одним із варіантів рішення проблеми неефективно використаної площі та повернення/використання потенціалу середовища в місті. На прикладі ділянки в м. Лондон, показано можливість перепланування та перетворення на високо якісну та цікаву територію, з дитячими майданчиками замість асфальтованого подвір'я, з вуличками де перевага надається пішоходу, а не автомобілю. Як результат - у даній забудові збільшено щільність населення та надано можливість щодо розгортання офісних робочих місць поблизу дому. Наповнення існуючої житлової забудови місцями праці та новими типами субжитла зменшує маятникову міграцію в місті та додає життя спальним районам і субурбії. Нові часи дають нові виклики та архітектори повинні показувати можливі шляхи розв'язання існуючих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського