РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klymko Z. V. 
Scenographic ideas of Yevhen Lysyk in artistic works of the architects of Ukraine = Сценографічні ідеї Євгена Лисика в творчості архітекторів України / Z. V. Klymko, I. Gumennyk // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 162-169. - Бібліогр.: 167 назв. - англ.

В статті "Сценографічні ідеї Євгена Лисика в творчості архітекторів України" висвітлено розвиток архітектурно-сценографічних ідей всесвітньовідомого сценографа Є. Лисика в сучасному архітектурному проектуванні та будівництві в Україні, та названі автори та об'єкти, в яких ці ідеї були реалізовані. Для визначення впливу ідей Є. Лисика на творчість архітекторів України було опитано 50 осіб зі Львова, Києва, Чернівців, Дніпра, Луцька та інших міст, і отримано 21 відповідь. Було також опитано 5 сценографів в Україні та за кордоном (Торонто, Москва) та отримано 3 відповіді. Серед опитаних архітекторів - В. і О . Проскурякови, Б. Гой, І. Щербаков, Р. Кубай та ін. зі Львова; О. і І. Кордуняни з Чернівців; Т. Товстик із Дніпра, В. Мещеряков з Одеси; І. Тарасюк з Луцька тощо. Серед сценографів П. Босий і Ш. Долгой із Торонто; С. Бархін з Москви. Всі опитані практикуючі архітектори знайомі з театральною творчістю Є. Лисика і його архітектурно-сценографічними здобутками, хоча не всі займалися проектуванням театрально-видовищних об'єктів. Обізнаність із творчістю Є. Лисика в Україні підтвердило 11 респондентів, в інших країнах - 7. Вони назвали архітектурно-сценографічні рішення, що є прогресивними та мають далеку перспективу використання в майбутньому. Ними були названі такі рішення - пристосування, адаптація, інтеграція архітектурного та сценографічного середовища в стаціонарних театрах; інтеграція простору сцени в архітектурне середовище стаціонарних театрів; використання культурних надбань, творення нових типів; а серед іншого - театралізація міського простору біля театрів, творення інших типів видовищних будівель і споруд. Деякі архітектори та сценографи назвали конкретні приклади архітектурно-сценографічних принципів, засобів і заходів творення вистав Є. Лисиком, які вони використали або розвинули у своїх проектах і реалізаціях. Наприклад В. Проскуряков повідомив, що каталізатором ідей проекту його ландшафтного театру у Львові були ескізи Є. Лисика до фолк-опери "Цвіт папороті". Архітектор В. Мещеряков з Одеси використав для збільшення фізичного простору спроектованого ним нижнього храму, при відродженні одеського кафедрального Спасо-Преображенського собору, уміння Є. Лисика застосовувати оптичні ілюзії, тощо. Стали в нагоді архітектурно-сценографічні ідеї Є. Лисика та архітекторам Т. Товстик із Дніпра, О. Кордуняну з Чернівців, Ю. Філіпчуку з Червонограда, І. Тарасюку з Луцька та іншим в їх проектах і будівлях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.771 г(4УКР) д Лисик Є.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського