РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788847<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Brych M. 
Use of cultural landscapes as a part of open-air museums = Використання культурних ландшафтів як частини музеїв під відкритим небом / M. Brych // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 2. - С. 181-187. - Бібліогр.: 186 назв. - англ.

Дії, що сьогодні вживаються щодо пам'яткових ансамблів і комплексів, свідчать про відсутність цілісного сприйняття історико-культурного середовища як об'єкта охорони та використання. Важливою проблемою у сфері збереження архітектурної культурної спадщини постає фокусування безпосередньо на об'єкті та нівелювання його оточуючого середовища. Зміст і суть пам'ятки невіддільно пов'язані не лише з її матеріальною структурою, але й з оточенням. Історично сформоване природно-ландшафтне чи міське середовище виявляє її історико-культурну сутність, широко розкриває зміст, збагачує образно-художні якості. Багато характеристик культурних ландшафтів можуть бути використані в сучасному туризмі, зокрема у формі музею під відкритим небом. Використання їх як ключового чи вторинного елементу експозиції розширить потенціал пам'яткових комплексів. Музеї під відкритим небом включають численні об'єкти разом з оточенням, і всі вони є важливими елементами історичного середовища. Музеєфікація пам'яток в контексті створення музеїв під відкритим небом означає музеєфікацію всього комплексу, включно з ландшафтом і середовищем. Саме у музеях під відкритим небом культурні ландшафти різного типу - угіддя садиб і резиденцій, парки палацових ансамблів, широкі території монастирських комплексів, промислові ландшафти, меморіальні пам'ятні місця, археологічні комплекси тощо - можуть стати об'єктом охорони та показу. Збереження всього історико-культурного комплексу буде ефективним тільки тоді, коли розуміння об'єкта охорони буде розширено до меж культурного ландшафту, включаючи всі його цінні елементи. Оптимальним шляхом реалізації цієї концепції є включення культурних ландшафтів в експозицію музеїв під відкритим небом як невід'ємного, активного та живого елемента експозиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського