РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Smadych I. 
The influence of genetic memory and memory of generations on the change of the habitat = Вплив генетичної пам'яті та пам'яті поколінь на зміну житлового середовища / I. Smadych // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 2. - С. 269-279. - Бібліогр.: 277 назв. - англ.

Розглянуто феномен пам'яті поколінь і його вплив на людину у разі зміни житлових умов. Пам'ять поколінь в архітектурі - це міждисциплінарне поняття, яке трактується, як передача системи знань, норм і цінностей, соціального досвіду, соціальних якостей, ролей і поведінки від одного покоління до іншого, та проявляється у всіх сферах життя людини, в тому числі при формуванні та вибору житла та житлового середовища. Реалізація цих компонентів досягається шляхом виховання людини в сім'ї та соціумі, а також частково на генетичному рівні (генетична пам'ять). У результаті теоретичних досліджень поняття "пам'ять поколінь" сформовано основні гіпотези цього дослідження, що охоплюють кілька аспектів: пам'ять поколінь має вплив на вибір житлового середовища при зміні місця проживання; існують сталі взаємозалежності між рівнем передачі ціннісних орієнтирів різних поколінь; при підвищенні рівня функціональних пріоритетів людини знижується рівень подібності житла, яке було притаманне різним поколінням. Для проведення цього комплексного дослідження використано метод соціологічного опитування, графоаналітичної оцінки та групового порівняння. Питання опитування відображають основні складові феномену пам'яті поколінь: засвоєння ціннісних орієнтирів, стереотипів поведінки, діючих соціальних норм, звичаїв, інтересів. Серед 210 респондентів, що пройшли це опитування в соціальних мережах, основна частка 99 % становлять жителі України. З них 82 % респондентів змінювали житло понад 3 рази. Визначено, що пам'ять поколінь втрачається при активізації функціональних орієнтирів (зміна житла в процесі зміни місця праці, бажання покращити умови проживання через наслідування модних тенденцій в архітектурі. Проте цей феномен проявляється в старшому віці (50 - 65 років у разі наступних змін житлового середовища). Визначивши причини, що вплинули на зниження рівня подібності в житлі різних вікових груп, сформовано пропозиції елементів архітектурно-планувальних і просторових рішень. Це допоможе виправити негативні тенденції міграційних процесів у сільській місцевості України, а також змінити підхід до уніфікованої системи житлового будівництва на систему адресного будівництва відносно потреб людини та її життєвих пріоритетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-02 + С5*644*423.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського