РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Eyvazova Ye. 
Historical and cultural monument as a category of cultural heritage = Пам'ятник історії та культури як категорія культурної спадщини / Ye. Eyvazova // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб.. - 2019. - Вип. 31. - С. 49-55. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Проаналізована сучасна модель феномена пам'ятка історії і культури. Зазначено, що як носії соціальної інформації пам'ятки вважаються найбільш популярними явищами, які реалізують у них функцію "пам'яті". Якщо звернути увагу на еквіваленти слова "пам'ять" в інших мовах, то немає необхідності в подальшій аргументації для цього погляду. Беручи до уваги, що саме слово "пам'ятка історії і культури" має особливу парадигму аналізу, існує необхідність аналізу поняття "пам'яті". Проаналізовано співвідношення поняття "Абиде" з поняттями "пам'ятник", "монумент" виявляє загальні аспекти цього явище. Мета роботи - відносити пам'ятку історії і культури до категорію культурної спадщини. Початкова мета науки про вивчення пам'яток почала своє становлення наприкінці 80-х роках минулого століття в пострадянських країнах, особливо в Москві та Ленінграді з ініціативи вчених П. Боярського, А. Кулезмін, А. Дьячков та ін. Зауважено, що починаючи з другої половини минулого століття пам'ятки історії і культури стали об'єктом досліджень багатьох наук, зокрема таких як філософія, соціологія, історія мистецтва та культури, педагогіка, філологія, природознавство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського