РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волкова Н. В. 
Вітамін D і автоімунні захворювання щитоподібної залози (ч. 1) : (огляд) / Н. В. Волкова, А. В. Солнцева // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2021. - № 3. - С. 6-15. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Автоімунний тиреоїдит і хвороба Грейвса є поширеними автоімунними захворюваннями. За оцінками, трапляються у 5 % осіб у загальній популяції. Нині вивчають можливість застосування патогенетичних способів лікування автоімунної патології з використанням селективних імуносупресивних агентів. Великий інтерес становить вітамін D, відомий протизапальними та імунорегуляторними властивостями. Першу частину роботи присвячено ролі імунних клітин у патогенезі автоімунних захворювань щитоподібної залози, що необхідно для розкриття механізмів терапевтичної дії кальцитріолу за цієї групи патології. Традиційно автоімунний тиреоїдит розглядали як ураження щитоподібної залози, опосередковане T-хелперами 1 типу (Th1), а хворобу Грейвса - як захворювання з переважанням автоімунної відповіді, керованої T-хелперами 2 типу (Th2). В основі цієї помилки лежало уявлення про те, що гуморальним імунітетом керують цитокіни Th2, а клітинним імунітетом - Th1. Протягом останніх десятиліть вивчають значення у патогенезі автоімунних тиреоїдних захворювань нових субпопуляцій імунних клітин. Установлено, що T-хелпери 17 типу (Th17) відіграють важливу роль у розвитку запальних і автоімунних хвороб, які раніше класифікували як Th1-залежні патології. Особливий інтерес також становить участь в автоімунному процесі T- і B-регуляторних лімфоцитів. Установлено, що у пацієнтів з тиреоїдною патологією ці клітини накопичуються в запаленій тканині щитоподібної залози, однак не здатні ефективно супресувати імунну відповідь. Подальші дослідження допоможуть з'ясувати, які імунні клітини можуть стати мішенню для агоністів вітаміну D за комплексного лікування автоімунних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р415.202.83 + Р41,23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського