РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко В. П. 
Макрохондри в деяких хондритах: 2. Генетичні аспекти / В. П. Семененко, А. Л. Гіріч, Н. В. Кичань, К. О. Шкуренко // Мінерал. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 54-61. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

За результатами електронно-мікроскопічних та мікрозондових досліджень макрохондр у хондритах Attende CV3, Кримка LL3.1, Саратов L4, "Велика Балка" L4-5 і Chateau-Renard L6 зроблено такі генетичні висновки: за будовою та мінеральним складом більшість макрохондр не відрізняється від ординарних хондр, що свідчить про подібність умов їх утворення; вперше виявлено відповідність співвідношень SiO2/MgO і FeO/(FeO + MgO) у тонкозернистих оболонках макрохондр і хондр метеорита Кримка, яка безпосередньо вказує на їх співіснування в одному і тому ж пиловому довкіллі протопланетної туманності; унікальні характеристики вперше знайдених двох макрохондр надали змогу деталізувати умови їх утворення та існування у протопланетній туманності. Полізональна графітовмісна макрохондра з метеорита Кримка утворилась внаслідок акреційного росту в мінералогічно змінному пиловому довкіллі. Її складна еволюційна історія охоплювала процеси переплавлення та селективного випаровування поверхневого шару макрохондри, акрецію пилу довкілля, формування тонкозернистої оболонки та міграційне вторгнення органічної проторечовини з її наступним частковим метаморфічним перетворенням у графіт. Макрохондра з оплавленою поверхнею з хондрита Allende зазнала у протопланетній туманності значного впливу високоенергетичних процесів і миттєвого охолодження; рідкісність макрохондр у хондритах зумовлена, найімовірніше, не специфічними умовами їх виникнення, а пріоритетним над хондрами руйнуванням унаслідок постійного руху та взаємодії між собою та з іншими консолідованими об'єктами в доагломераційнийперіод розвитку метеоритів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського