РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікольська В. В. 
Культуральні властивості кріоконсервованих мультипотентних стромальних клітин тимуса і фетальних клітин шкірно-м'язового походження = Cultural properties of cryopreserved thymic multipotent stromal cells and fetal skin- and muscle-derived cells / В. В. Нікольська, Я.-М. О. Семенова, Л. І. Тарануха, І. С. Нікольський // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 3. - С. 249-257. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Надано порівняльну характеристику властивостей мишиних кріоконсервованих шкірно-м'язових фетальних мультипотентних стромальних клітин (МСК) і МСК дорослого тимуса в культурі in vitro. У фетальних МСК спостерігається на 30 % більша середня кількість подвоєнь за 24 год. і на 41 % менша середня тривалість подвоєнь. Встановлено, що фетальні МСК 4-го пасажу мають на 39 % більшу кпоногенну активність, ніж МСК дорослого тимуса. Фетальні МСК і МСК дорослого тимуса дорослої тварини диференціюються у спеціальних середовищах однаково ефективно за остео- і адипогенним напрямками. Фетальні МСК і МСК тимуса характеризуються практично однаковою високою здатністю до контактної взаємодії з тимоцитами, утворення фібробластолімфоцитарних розеток (ФЛР) і є значно менш активними у формуванні ФЛР із клітинами лімфатичних вузлів. Це свідчить про наявність у обох субпопуляцій МСК мембранної спорідненості до незрілих лімфоїдних клітин. Результати показали, що фетальні МСК помітно відрізняються від МСК дорослого тимуса дорослої тварини за активнішою кінетикою росту та клоногенним потенціалом, але обидві субпопуляції клітин мають практично однакову здатність до лінійного диференціювання і проявляють високу активність під час контактної взаємодії з незрілими лімфоїдними клітинами. Встановлено, що лінійне диференціювання і здатність до контактної взаємодії з лімфоцитами є достатньо стабільними властивостями МСК, а проліферативна активність і колонієутворення in vitro суттєво відрізняються у різних типів МСК, що може бути враховано під час вибору клітин для терапії, досліджень і оцінки їх результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського