РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко Н. 
Гендерні уявлення та практики на Буковині кінця XIX - початку XX ст. у світлі его-документів О. Кобилянської / Н. Клименко, О. Дудар, Ю. Беззуб // Укр. іст. журн. - 2021. - № 2. - С. 65-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Становище жіноцтва в українських землях наприкінці XIX - на початку XX ст. дослідники досі здебільшого характеризують на основі залучення масових документальних джерел, використовуючи его-документи як другорядні. Однак саме джерела особового походження надають змогу найглибше зрозуміти вплив гендерних стереотипів на розвиток особистості. Автобіографії, щоденники, листи О. Кобилянської розкривають особливості впливу гендерних стереотипів на побутові практики та ставлення до жіночого питання на Буковині в обраний період. Мета дослідження полягає у визначенні особливостей ставлення до жіночого питання в інтелігентських буковинських родинах та впливу усталених уявлень на побутові практики освіченого жіноцтва краю на основі его-документів знаної письменниці. Методологія базується на деконструкції текстів его-документів для представлення гендерно-рольових стереотипів, боротьба з якими була підгрунтям формування жіночого питання на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст. Комплексне дослідження его-документів надало змогу відтворити особливості становища жіноцтва, які важко повно охарактеризувати суто за масовими документальними джерелами. Висновки: в окреслений хронологічний період буковинське суспільство переважно зберігало консервативні уявлення про роль жінки як матері, а також про родину - як основне середовище реалізації жіноцтва, що цілком підтверджується его-документами О. Кобилянської. Її автобіографії, щоденники та листи надають змогу зануритися в особисті переживання авторки й на базі дослідження мікроісторії деталізувати характеристику наявних у тодішньому суспільстві обмежень у сфері жіночої освіти, прав жінки в родині, можливостей її самореалізації у громадській діяльності та літературній творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Т3(4УКР337)57/6-297 + Ш5(4УКР)5-4Кобилянська О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського