РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коструба Н. 
Концепт "молитва" у свідомості молоді: психолінгвістичний аналіз / Н. Коструба // Психол. перспективи. - 2019. - Вип. 34. - С. 65-79. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Здійснено психолінгвістичний аналіз вербальної репрезентації концепту "молитва" за допомогою вільного асоціативного експерименту. Розглянуто поняття молитви в українських та закордонних дослідженнях психологів, філологів і богословів. Зазначено про автоматизацію соціального релігійного життя в мережі інтернет. Описано структурно-семантичні компоненти молитовних текстів та типи молитов. Зазначено особливості процедури проведення вільного асоціативного експерименту та описано вибірку дослідження. У результаті здійсненого асоціативного експерименту вербальної репрезентації концепту "молитва" отримано всього 280 реакцій, серед яких - 125 різних асоціацій. Аналіз асоціацій дав змогу виявити найчастотніші реакції на "молитва", серед яких - "прохання", "віра", "звернення до Бога", "розмова з Богом" та "Отче Наш". Опрацювання отриманих асоціацій на слово "молитва" здійснено за граматичним критерієм, що сприяло виявленню переважання парадигматичних реакцій на слово-стимул. За логічним критерієм серед отриманих асоціацій на слово "молитва" переважають центральні реакції. Аналіз отриманих асоціацій на "молитву" здійснено за тематичним критерієм, що дало змогу виокремити вісім різних тематичних категорій: релігія, звернення, прохання, прощення, подяка, зовнішній вигляд моління, час, емоції. Найчисленнішими виявлено тематичні групи, які пов'язують "молитву" із релігією та зверненням до Бога. Найменш численними серед отриманих асоціацій виявилися тематичні групи "зовнішній вигляд моління" й "час". Велика тематична різноманітність отриманих асоціацій свідчить про низький рівень обізнаності студентів про концепт "молитва", що підтверджується також наявністю великої кількості (більше третьої частини від загального масиву асоціацій) периферійних логічних реакцій. Перспективи дослідження вбачаємо в подальшому психолінгвістичному аналізі релігійного дискурсу, а саме концептів "віра", "таїнство" та "священик".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-734.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського