РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789315<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пріб Г. 
Психологічні та психоемоційні проблеми порушення життєдіяльності сім'ї при різних стилях сімейної взаємодії / Г. Пріб, С. Бондар // Психол. перспективи. - 2019. - Вип. 34. - С. 206-218. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання психологічних та психоемоційних порушень сімейного функціонування. Проаналізовано варіанти поєднання особистісних рис у чоловіків і жінок, які пережили адюльтер; виокремлено можливі шляхи розвитку "сімейного конфлікту". Чоловіки та жінки з високою вірогідністю акцентуації за демонстративним типом схильні до артистизму, позерства, емоційної лабільності, конфліктності з рисами егоцентризму й не завжди адекватною самооцінкою власних дій. Основою такої поведінки є бажання привернути до себе максимум уваги з метою впливу (зокрема контролю поведінки протилежної статі) або бажання в окремих ситуаціях почувати себе слабшим для привернення до себе уваги, часто з агресивними ознаками за відсутності бажаної реакції партнера. Особи з акцентуацією за збудливим типом проявляють слабкість емоційного контролю, підвищену імпульсивність, схильність до конфліктів, слабкість у ставленні до власних зобов'язань. Особам із гіпертимною акцентуацією властиві "нестача почуття дистанції", підвищена роздратованість та вибухи гніву. У чоловіків і жінок з емотивною акцентуацією виявлено знижену здатність до вираження відчуттів, настроїв, переживань, внутрішній страх щодо ставлення до них тих, хто навколо. За результатами дослідження встановлено два варіанти поєднання типів акцентуації в чоловіка та жінки, які мали сукупний руйнівний вплив на життєдіяльність родини: перший - поєднання дистимічної й застрягаючої рис. Провідною у формуванні відносин у родині є схильність до "застрягання" афекту. Задоволеність шлюбом характеризувалася як "абсолютно неблагополучна" та "неблагополучна". Другий - поєднання тривожної й емотивної акцентуацій. Провідною рисою в чоловіків і жінок була схильність до розладів настрою. Часто тривожність пов'язана з приниженням їхньої людської гідності внаслідок адюльтеру партнера. Задоволеність шлюбом визначалася як "неблагополучна" або "скоріше неблагополучна". Зазначається, що перспективами подальшого дослідження в цьому напрямі є наукове обгрунтування й розробки заходів специфічної допомоги у вигляді сімейного консультування порушень життєдіяльності в родині при адюльтері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського