РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фесун Г. 
Взаємозв'язок компонентів синдрому "професійного вигорання" з особливостями сімейного статусу в педагогів / Г. Фесун, Т. Нечитайло, Т. Канівець // Психол. перспективи. - 2019. - Вип. 34. - С. 232-248. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати теоретико-емпіричного дослідження синдрому "професійного вигорання". Теоретичне обгрунтування проблеми стосується питань визначення особливостей виникнення, розвитку та протікання синдрому "професійного вигорання" в педагогічній діяльності. Зазначено, що інтенсифікація життя, соціально-політичні й соціально-економічні зміни, які відбуваються в Україні сьогодні, висувають до працівників освітніх організацій нові, більш складні вимоги, що, безумовно, впливають на психологічний стан працівників, зумовлюють виникнення емоційного напруження, розвиток значної кількості професійних стресів. Суттєвим фактором стресу є психологічні та фізичні перевантаження педагогів, які сприяють виникненню так званого "синдрому професійного вигорання" - виснаження моральних і фізичних сил, що неминуче позначається як на ефективності професійної діяльності, психологічному самопочутті, так і на стосунках у сім'ї. Професія педагога - один із тих видів професій людина-людина, серед яких синдром "професійного вигорання" є найбільш поширеним. Тому дуже важливе вивчення особливостей його виникнення, розвитку та протікання саме в педагогічній діяльності. Ми обрали моделі, котрі, на нашу думку, найбільш повно розкривають сутність синдрому "професійного вигорання". Дослідження грунтувалося на моделі синдрому "професійного вигорання" таких учених, як К. Маслач, С. Джексон, В. Бойко. Науковці розглядають синдром "професійного вигорання" як трьохкомпонентну систему, що включає емоційне виснаження, деперсоналізацію й редукцію власних особистісних досягнень. Використання цих моделей під час проведення емпіричного дослідження дало змогу глибоко та всебічно вивчити прояви синдрому "професійного вигорання" у вчителів. Особливо цікавим для нас було з'ясування того, чи існує взаємозв'язок між компонентами синдрому "професійного вигорання" й сімейним статусом педагогічних працівників. То ж наше дослідження спрямоване на визначення ступеня розвитку та особливостей прояву синдрому "професійного вигорання" у вчителів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.9-69 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського