РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789427<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщак О. М. 
Особливості гемостазу у пацієнток до та після перенесеної апоплексії яєчника / О. М. Іщак // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 3. - С. 71-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - виявлення особливостей параметрів системи згортання крові у жінок у динаміці - від раннього періоду апоплексії яєчника до віддаленого післяопераційного періоду. У дослідженні брали участь 82 жінки (основна група, n = 82), яких прооперовано з приводу апоплексії яєчника, і 30 пацієнток групи контролю (n = 30), які в анамнезі не мали зазначеної патології. Усім пацієнткам проводили комплексне обстеження із застосуванням клінічних, інструментальних і лабораторних методів дослідження. Групи були однорідними за віком (середній вік дорівнював <$E26,1~symbol С~2,3> року) і статистично зіставними. У ході дослідження встановлено, що у гострий період апоплексії яєчника виявлено патологічні зміни у плазмовому, судинно-тромбоцитарному компонентах і фібринолітичній системі гемостазу. Про це свідчили подовження тромбінового часу до <$E22,3~symbol С~1,32> с, підвищення концентрації фібриногену - до <$E6,73~symbol С~0,64> г/л, розчинних фібриноген-мономерних комплексів (РФМК) - до <$E0,7~symbol С~0,03> г/л і гіперагрегація тромбоцитів, яку стимульовано АДФ, ристоцетином і колагеном, що досягала 80 %. Гранично високий вміст D-димеру у черевній порожнині у пацієнток з апоплексією яєчників свідчив про підвищене тромбоутворення у пошкодженому яєчнику з наступною активацією фібринолітичної системи і лізисом фібринових згустків. Генетичну тромбогенність виявлено загалом у 80,4 % пацієнток, у тому числі з переважним ураженням ферментів фолатного циклу - у кожної другої. Позитивну динаміку з тенденцією до нормокоагуляції відзначали у віддалений післяопераційний період. У референтному діапазоні знаходилися показники РФМК - у 86,6 % випадків, фібриногену і тромбінового часу - у 89,1 % випадків, агрегатограми, стимульованої ристоцетином - у 95,1 % випадків (p << 0,05). Заключення: у жінок, які перенесли апоплексію яєчника, у період захворювання спостерігались патологічні порушення у судинно-тромбоцитарній ланці системи гемостазу. Діагностовані тромбофілічні порушення могли призвести до погіршення реологічних властивостей крові, розладам процесів оксигенації і трофіки тканин. Результати проведеного динамічного дослідження системи гемостазу у гострий і віддалений післяопераційний періоди у хворих на апоплексію яєчника, а також одержані дані щодо поширеності генетичної тромбогенності в обстежуваних пацієнток необхідно враховувати під час ведення жінок цієї групи ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського