РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вахітова Л. М. 
Вогнезахисна ефективність епоксидного покриття інтумесцентного типу / Л. М. Вахітова, Н. А. Таран, К. В. Калафат, В. І. Бессарабов, В. І. Шологон, С. П. Придатько // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2021. - № 1. - С. 143-153. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення термічної деградації епоксидних полімерів та нанокомпозитів на їх основі у вогнезахисному інтумесцентному покритті складу - поліфосфат амонію/меламін/пентаеритрит. Термогравіметричні дослідження здійснювали на приладі "Thermoscan-2", вогневі випробування проводили за методом "пальника Бунзена". Досліджено вплив структури епоксидної смоли як полімерної складової інтумесцентної системи на окиснювальну термодеструкцію та вогнезахисну ефективність реактивного покриття. Одержані результати надають змогу констатувати, що кращий результат продемонстрував Araldite GY 783 - епоксидна смола бісфенолів A/F з реакційноздатним розчинником. Вивчено термічні властивості різних епоксидних смол та нанокомпозитів на їх основі з органомодифікованим монтморилонітом. Встановлено, що монтморилоніт у складі нанокомпозиту підвищує температуру розкладання епоксидної смоли. Показано, що варіація полімерної складової інтумесцентного покриття практично не впливає на швидкість спучення, але вогнезахисна ефективність інтумесцентної композиції, що містить епоксидну смолу бісфенолів A/F, є вищою, ніж аналогічна характеристика для композиції на основі епоксиднї смоли бісфенолу A. Встановлено, що виключення пентаеритриту з рецептури епоксидної інтумесцентної системи зумовлює утворення більш регулярного та міцного коксового теплоізоляційного шару. Доведено, що використання додаткових, в тому числі наноструктурних антипіренів, а саме, модифікованого монтморилоніту, надає змогу підвищити вогнезахисну ефективність покриття. Одержані результати мають практичне значення для розробки нових наукових підходів конструювання матеріалів протипожежного призначення з поліпшеними експлуатаційними характеристиками через застосування полімерів, які забезпечують побудову термостабільного теплоізоляційного коксового шару. Шляхом низки систематичних випробувань продемонстровано, що використання наноглин і нанокомпозитів на основі епоксидних смол надає змогу вдосконалити рецептури інтумесцентних покриттів з підвищеними експлуатаійними характеристиками за допомогою бюджетних нанотехнологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського