РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Башинський С. І. 
Дослідження зміни геометричних параметрів вибою при відокремленні монолітів високоміцних порід від масиву алмазно-канатними установками / С. І. Башинський, В. В. Котенко, М. А. Колодій, В. Т. Підвисоцький // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2021. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - удосконалення теорії алмазно-канатного різання кристалічних порід при відокремленні блоків облицювального каменю від масиву шляхом встановлення зв'язків між окремими геометричними параметрами вибою та перебігу процесу різання. В роботі було виконано аналітичні дослідження залежності між геометричними параметрами процесу алмазно-канатного різання, використано експериментальне дослідження цих самих геометричних параметрів процесу алмазно-канатного різання високоміцних порід з метою підтвердження чи спростування одержаних раніше аналітичних залежностей, а також статистична обробка одержаних даних. Довжина контакту алмазного канату з гірською породою є важливим критерієм перебігу процесу відокремлення блоків облицювальних порід від масиву. З огляду на недоступність вибою алмазного канату в масиві для методів прямих вимірів постає потреба у опосередкованому визначенні довжини контакту. Запропоновано для цього використовувати довжину вільної ділянки канату, оскільки загальна довжина канату залишається незмінною під час процесу різання. Припускається, що довжину вільної ділянки можна оцінити по відстані розташування алмазно-канатної установки (АКУ) від відкосу уступу. Розглянуто аналітичні залежності між вказаними величинами. Існування одержаних залежностей та силу кореляційного зв'язку підтверджено експериментальними дослідженнями в умовах блочного кар'єру облицювального каменю. Вперше встановлено залежність між відстанню розташування АКУ від вибою алмазного канату та довжиною вільної ділянки алмазного канту, що надає змогу контролювати довжину контакту алмазного канату із гірською породою у пропилі. Одержану залежність проаналізовано і зроблено висновок, що геометричні параметри уступу впливатимуть на довжину пропилу лише на початкових стадіях відокремлення блоку природного каменю від масиву. У подальшому довжина вільної ділянки канату залежить лише від відстані розташування АКУ від вибою алмазного канату. Знайдено значення оптимальної початкової відстані розміщення АКУ до відкосу уступу. Також одержано емпіричну залежність довжини вільної ділянки алмазного канату від розташування АКУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И347

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського