РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789473<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руднєв Є. С. 
Вплив результатів аналізу аналітичних проб вугілля на точність прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів / Є. С. Руднєв, В. А. Гальченко, Е. М. Філатьєва, М. В. Філатьєв // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2021. - № 2. - С. 176-186. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - встановити можливі кількісні похибки визначення значень деяких показників ступеня метаморфізму без залучення вмісту загальної вологи та мінеральних домішок для прогнозування небезпечних властивостей вугільних шахтопластів при веденні гірничих робіт. Методика дослідження базувалась на використанні вихідних даних про показники якості та властивостей вугілля для конкретних шахтопластів, наведених у нормативно-довідкових джерелах з наступним перерахунком стану проб з їх сухого беззольного або беззольного стану на сировинний стан. Порівняння вибірок показників, визначених відповідно до використання аналітичних проб та за результатами перерахунку на вихідний стан (близький до виробничого), зроблено висновки про можливі похибки у разі використання результатів аналізу аналітичних проб для прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів. З'ясовано, що аналітичний стан проб на сухий беззольний стан (daf) або вологий беззольний (af) не відповідає стану вугілля в робочій зоні ведення гірничих робіт (r), що найбільш точно характеризує прояв небезпечних властивостей шахтопластів. Показники виходу летких речовин при термічному розкладанні вугілля які використовуються для прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів, безпосередньо не відображають зміни в елементному складі вугілля при метаморфічних перетвореннях. Методики підготовки аналітичних проб передбачають подрібнення до дрібних фракцій, видалення зовнішньої вологи та збагачення до значень зольності менше 10 %, що не відповідає стану вугілля (r) у зоні ведення гірничих робіт. Застосування показників встановлених на суху беззольну горючу (органічну) масу, виключає можливість аналізувати вплив вологи та мінеральних домішок на прояв небезпечних властивостей шахтопластів. Використання таких показників для прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів може призводити до похибок їх визначення 45 - 50 %. Небезпечні властивості шахтопластів можуть адекватно характеризуватись лише спільним складом та властивостями органічної маси та мінеральних домішок у стані, близького до знаходження вугілля у зоні ведення гірничих робіт. На прикладі можливих значних похибок показника теплоти згоряння у разі його використання для характеристики небезпечних властивостей шахтопластів доведено доцільність наукового обгрунтування комплексу показників для достовірного прогнозу конкретної небезпечної властивості для конкретного шахтопласту. Небезпечні властивості шахтопластів достовірно прогнозуються на підставі складу та властивостей органічної та мінеральної складових, наведених до умов, близьких до стану при веденні гірничих робіт. Одержані результати надають підстави науково обгрунтувати підбір необхідних показників для прогнозу конкретної небезпечної властивості шахтопластів і надати пропозиції щодо вдосконалення нормативної бази щодо безпечного ведення гірничих робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И311.1

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського