РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терех О. М. 
Теплоаеродинамічна ефективність тепловідвідних поверхонь для охолодження елементів електронних пристроїв / О. М. Терех, В. А. Рогачов, О. В. Баранюк, Ю. В. Жукова, О. І. Руденко // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2020. - № 4. - С. 89-98. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз теплоаеродинамічної ефективності малогабаритних теплообмінних поверхонь (радіаторів) з різним типом оребрення, які працюють в умовах вимушеної конвекції. Розглянуто пластинчасто-ребристі, голчасто-штирьові, сітчасто-дротові та пластинчасто-розрізні поверхні. Зіставлені поверхні мають приблизно однакові габарити, ребра розміщені на плоскій основі розміром <$E70~times~70> мм, висота ребер складає 35 мм. Розсіювана теплова потужність і швидкість охолоджуючого потоку змінюються, відповідно, у межах (20 - 80) Вт та (1,5 - 10) м/с, а аеродинамічний опір складає (5 - 75) Па. Досліджені поверхні з пластинчасто-розрізним оребренням з кроком між ребрами 6,9; 5,0; 2,5 мм, товщиною ребра 1,4; 0,55 мм, глибиною розрізки від вершини ребра 14; 21; 28 мм і кутами повороту розрізаних ділянок ребер до набігаючого потоку 30 та <$E45 symbol Р>. Як критерії ефективності вибрано: температуру перегріву основи поверхні по відношенню до температури навколишнього середовища та комплексний параметр <$Ealpha sub пр ~cdot~PSI>, що враховує геометричні та теплофізичні характеристики поверхонь. Порівняльний аналіз показав, що неповне розрізання пластинчатих ребер і поворот їх розрізаних частин на певний кут до охолоджуючого потоку призводить до підвищення теплоаеродинамічної ефективності. Найбільшою тепловою ефективністю серед пластинчасто-розрізних поверхонь відзначається поверхня з відносною глибиною розрізки hP/h = 0,6, без повороту ділянок ребер (<$Ephi~=~0 symbol Р>, кроком між ребрами s = 2,5 мм, і товщиною ребра <$Edelta~=~0,55> мм. Її ефективність на (20 - 35) % вище, ніж у гладко-ребристій поверхні з параметрами hP/h = 0, <$Ephi~=~0>, s = 2,5 мм, <$Edelta~=~0,55> мм. У порівнянні з пластинчасто-розрізними поверхнями, що мають інші параметри оребрення, її ефективність в середньому вище на (50 - 65) %. Голчасто-штирьова поверхня за ефективністю знаходиться трохи вище за пластинчасто-ребристі з s = 6,9 мм, <$Edelta~=~1,4> мм та s = 5,0 мм, <$Edelta~=~0,55> мм, проте, нижче на (15 - 25) % пластинчасто-розрізних поверхонь, які мають міжреберний крок 6,9 та 5,0 мм, товщину ребра 1,4 та 0,55 мм, кути повороту 30, <$E45 symbol Р>, глибину розрізки 14; 21; 28 мм. Найгірші результати за теплоаеродинамічною ефективністю показали сітчасто-дротові поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.101-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського