РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789501<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щокін В. П. 
Застосування гуматового реагенту для пилопригнічення і дегазації при масових вибухах / В. П. Щокін, О. В. Щокіна // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2021. - № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати дослідно-промислових випробувань ефективності застосування гуматового реагенту у внутрішніх та зовнішніх гідрозабійках для зниження пиловиділення та дегазації при проведенні масових вибухів у порівнянні зі зволоженням блоку перед вибухом ПАР "Лексол-5". В ході досліджень у 2020 р. в умовах ПрАТ "Північний гірничозбагачувальний комбінат" було підтверджено процес зв'язування дрібнодисперсних частинок пилу, які активно беруть участь в загальному процесі формування пилогазової хмари та ефект нейтралізації газів після вибуху. При концентрації водного розчину гуматового реагенту 3 % екологічна ефективність у порівнянні з водою склала: пилоподавлення збільшилось на 20,0 %; нейтралізація оксиду вуглецю - 59,4 %; нейтралізація оксидів азоту - 55,1 %. Ефективність зв'язування ПАР "Лексол-5" дрібнодисперсних частинок пилу, який утворився в результаті масового вибуху, розраховано за результатами експериментів при проведенні масового вибуху у кар'єрі ПрАТ "Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат". Так, при застосуванні ПАР "Лексол-5" при попередньому зволоженні блоку 5 % водним розчином, середня ефективність пилопригнічення склала 21 %, ефект дегазації відсутній.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського