РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун Н. М. 
Наукове обґрунтування та розроблення методу оцінювання стану окорухових м'язів з використанням поляризованого світла : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. М. Ковтун; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-практичного завдання підвищення точності визначення патології екстраокулярних м’язів за косоокості шляхом розроблення методу оцінювання їх анатомо-функціонального стану за параметрами інтерференційних картин, що спостерігаються на рогівці ока у поляризованому світлі. За результатами дослідження ІК, які спостерігаються на рогівці у поляризованому світлі встановлено, що у (73±3,4)% випадків збіжної косоокості має місце дисбаланс дії горизонтальних прямих м’язів, у інших (27±3,4)% випадків - зміщення верхнього прямого м’яза у медиальному напрямку, про що свідчить відповідне зміщення верхнього кута ІР. За розбіжної косоокості у 100% випадків на ІК виявлено зміщення верхнього кута ІР у латеральному напрямку, що свідчить про відповідне зміщення верхнього прямого м’яза. Провдений аналіз форми ІК здорових осіб показав наявність ознак асиметріїї у (72±6,1)% випадках, що вказує на анатомо-функціональну асиметрію прямих екстраокулярних м’язів, яка не призвела до виникнення явної косоокості (р<0,05). Вперше з використанням моделей напружено-деформованого стану рогівки ока показано, що збільшення зусиль з боку внутрішнього, верхнього та нижнього прямих м’язів призводить до збільшення напруження у всій центральній зоні рогівки, що може бути використано для діагностики співдружньої косоокості. Вперше розроблено математичну модель- діагностики співдружньої косоокості з урахуванням анатомо-функціонального стану ЕОМ. Визначення патології ЕОМ відбувається на основі класифікації ІК з використанням удосконалених моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.060-4

Шифр НБУВ: РА445876 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського