РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789541<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Красовська О. В. 
Вагітність, пологи та перинатальні наслідки при єдиній пупковій артерії плода : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Красовська; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

В дисертаційній роботі проведено аналіз перебігу вагітностей, пологів та перинатального періоду, стану новонароджених після вагітностей з ЄПА (31 вагітна) порівняно з групою контролю (62 вагітні з нормальною будовою пуповини плода). Ретельно оцінені дані соматичного, гінекологічного та акушерського анамнезу, клінічний перебіг даної вагітності, пологів та раннього післяпологового періоду, стан новонародженого, а також дані додаткових методів дослідження. За результатами проведених нами досліджень виявлено, що у вагітних з ЄПА з більшою частотою спостерігались надлишкова вага, захворювання на інсулінзалежний цукровий діабет, вагітність внаслідок ДРТ. В анамнезі вагітних з ЄПА плода з більшою частотою виявлені артифіційні аборти (16,1%), мимовільні викидні або завмерлі вагітності (22,5%) та хірургічні втручання на органах малого тазу (12,9%) порівняно з групою контролю. Протягом вагітності вірогідно частіше зустрічається загроза переривання вагітності (41,9% проти 14,5%), ЗРП (6,4% проти 0), плацентарна дисфункція (16,1% проти 0), багатоводдя (25,8% проти 14,5%),та гестаційний діабет (9,7% проти 1,6%) серед вагітних з ЄПА. За допомогою УЗД на 12-13 тижні у 19,4% вагітних з ЄПА плода виявлений реверсний кровоплин у венозній протоці. За даними доплерометрії при порівнянні вагітних з ЄПА плода та двома артеріями пуповини спостерігається достовірні негативні зміни у напрямку збільшення периферійного судинного опору (за даними швидкості кровотоку в аорті плода) та тенденція до централізації кровообігу (за даними церебро- плацентарного індексу) у плодів з ЄПА. За даними гормональних досліджень у вагітних з ЄПА плода наприкінці 1 триместру вагітності у 26,8% випадків показники РАРР-А були більші за референтні значення (в групі контролю - 6,4%). Зниження вільної Р-субодиниці ХГ наприкінці 1 триместру спостерігалось серед вагітних з ускладненим перебігом пологів в основній групі дослідження. Серед вагітних з ЄПА достеменно частіше спостерігалась слабкість пологової діяльності, операція кесарського розтину (12,9%) та передчасні пологи (12,9%/ Маса дітей з ЄПА при народженні вірогідно менша. Серед новонароджених з ЄПА плода частіше зустрічається кардіо-респіраторна депресія (9,6%), ризик розвитку неврологічних порушень (9,6%) та вроджені вади розвитку (9,6%). Дані проведених нами морфологічних досліджень плаценти та пуповини вказують на патологічні зміни в плацентах і пуповинах з ЄПА плода, які можуть складати ризик щодо ускладненого перебігу вагітності (загроза переривання вагітності, передчасні пологи, дистрес плода тощо), проте, виявлені зміни компенсаторно-пристосувального характеру можуть сприяти пролонгації вагітності і фізіологічним терміновим пологам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445885 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського