РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ахонін С. В. 
Вплив термічної обробки на структуру та механічні властивості економнолегованого титанового сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe / С. В. Ахонін, В. Ю. Білоус, Р. В. Селін, І. К. Петриченко // Сучас. електрометалургія. - 2021. - № 2. - С. 32-39. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Оцінено можливість зміцнення металу економнолегованого псевдо-<$E beta>-титанового сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe, виплавленого способом електронно-променевої плавки з використанням трьох видів термічної обробки: відпалу, гартування з старінням та уповільненого охолодження. Встановлено, що за результатами термічної обробки у вигляді відпалу, гартування з старінням чи уповільненого охолодження структура металу сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe стає однорідною, переважає (<$E alpha~+~beta>)-структура, знижується вміст <$E beta>-фази до рівня 49 - 61 %. гартування у воду та наступне старіння формує в металі титанового сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe найбільш дисперсну та рівномірну внутрішньозеренну мікроструктуру з розмірами <$E alpha>-частинок 1 - 3 мкм із найвищими значеннями міцності на рівні 1187 МПа та ударної в'язкості - 3,7 Дж/см<^>2. Сповільнене охолодження з регламентованою швидкістю 1 <^>oC/хв призводить до зниження міцності сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe. Відпал без контрольованого охолодження або перенесення в гартівне середовище є найбільш простою термообробкою для сплаву Ti - 2,8Al - 5,1Mo - 4,9Fe, яка забезпечує рівномірну структуру, вміст <$E beta>-фази в металі на рівні 54 % і показники ударної в'язкості - 5,6 - 7,1 Дж/см<^>2.


Індекс рубрикатора НБУВ: К245.160.43

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського