РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789697<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Берднікова О. М. 
Структура та характер руйнування металу ЗТВ корозійностійкої сталі 06Г2БДП / О. М. Берднікова, В. Д. Позняков, В. А. Костін, Т. О. Алексеєнко, С. Л. Жданов, Є. В. Половецький // Сучас. електрометалургія. - 2021. - № 3. - С. 35-41. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вивчено закономірності впливу термічних циклів зварювання на структурно-фазові перетворення в металі ЗТВ сталі 06Г2бДП на параметри структури, що формується в металі за різних швидкостей охолодження (w6/5 від 1 до 64 <^>oC/с), і на його механічні властивості та характер руйнування за статичного та динамічного навантаження. Структурно-фазові перетворення вивчали на модельних зразках-імітаторах із використанням комплексу "Gleeble 3800". Методами світлової та растрової електронної мікроскопії визначено параметри структури - розмір зерна, мікротвердість, а також особливості характеру руйнування. Показано, що основний метал сталі 06Г2БДП має дрібнозернисту феритно-карбідну структуру, після механічних випробувань на ударний згин, злам зразків має в'язкий характер руйнування, що забезпечує йому не лише високий рівень механічних властивостей, а й необхідну тріщиностійкість. Залежно від умов охолодження металу на ділянці перегріву ЗТВ його структура може змінюватися від феритно-перлітної (за w6/5 = 1 <^>oC/с) до бейнітної (за w6/5 = 20 <^>oC/с) і бейнітно-мартенситної (за w6/5 >>= 20 <^>oC/с). Зі збільшенням швидкості охолодження кількість нижнього бейніту в металі зростає та відбувається подрібнення пакетної та рейкової субструктур, що призводить до підвищення рівня мікротвердості та, як наслідок, до збільшення характеристик міцності металу ЗТВ сталі 06Г2бДП у разі збереження його пластичних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.207.5 + К641-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського