РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789698<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григоренко С. Г. 
Вплив термічної обробки на структуру та характер руйнування зварних з'єднань економнолегованoго титанового сплаву / С. Г. Григоренко, Т. Г. Таранова, В. А. Костін, Т. Г. Соломійчук, В. Ю. Білоус, Е. Л. Вржижевський // Сучас. електрометалургія. - 2021. - № 3. - С. 42-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено вплив попереднього нагріву та подальшої локальної термічної обробки на структуру, характер руйнування та властивості зварних з'єднань (ЗЗ) економнолегованого псевдо-<$E beta>-титанового сплаву системи Ti - Al - Mo - Fe. Досліджено структуру ЗЗ, отриманих способом електронно-променевого зварювання (ЕПЗ), та поверхні зламів, одержаних після випробувань зразків на ударну в'язкість. Встановлено, що застосування попереднього підігріву та локальної термічної обробки після ЕПЗ надають можливість уникнути утворення метастабільної <$E alpha prime>-фази в зварному з'єднанні та знизити в металі шва вміст <$E beta>-фази до 72 %, що надає змогу підвищити показники міцності та пластичності. Додаткова локальна термічна обробка після зварювання з підігрівом призводить до більш рівномірного розташування ділянок крихкого та в'язкого руйнування на поверхні зламів, а також сприяє перетворенню різних за розміром та формою частинок <$E alpha>-фази в дисперсійно-зміцнену структуру, що забезпечує більш вдале поєднання міцності, пластичності та в'язкості. Міцність ЗЗ, отриманого з попереднім підігрівом і локальною термічною обробкою після зварювання, знаходиться на рівні 98 % від міцності основного металу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського