РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khoma N. 
Evaluation of EU activities to strengthen democracy in member states of the last waves of enlargement (review article) = Оцінка діяльності ЄС щодо зміцнення демократії в державах-учасницях останніх "хвиль" розширення (оглядова стаття) / N. Khoma, I. Vdovychyn // Humanitarian Vision. - 2021. - 7, № 1. - С. 10-16. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити ефективність політики ЄС щодо зміцнення якості демократії у державах-членах. Методи дослідження спрямовані на доведення гіпотези про зниження впливу (ініціатив, контролю тощо) інституцій ЄС за поглибленням демократичної модернізації, що має наслідком розбіжності з дискусійних питань між "молодими" демократіями ЄС (на прикладі держав Балтії) та ліберально-демократичним курсом ЄС. Використано методологію неоінституціоналізму, ціннісного підходу та політичної компаративістики. Результати дослідження надали можливість зробити висновок, що поточні цілі ЄС недостатньо спрямовані на питання якості демократії в державах-членах. Потребу активізації діяльності ЄС у напрямку контролю за дотриманням стандартів демократії пояснено стагнацією/регресом якості демократії у державах останніх розширень ЄС. Дії інституцій ЄС щодо держав-учасниць, де проявляється стагнація/регрес демократії, оцінено як невідповідні можливими наслідками цього деструктивного процесу. Наголошено на недостатній увазі ЄС до зміцнення цінностей, на яких базується ЄС, в чому вбачається основна причина нинішнього погіршення якості демократії. Констатовано щодо нагальності нового формату європейської демократії, справді як ініціативи ЄС здатні зменшити демократичний дефіцит у державах-членах?; наскільки сильним має бути контроль ЄС за дотриманням стандартів і цінностей демократії, щоб це не суперечило принципам демократії? Звернено увагу на потребу подальшого з'ясування тих механізмів, які має впроваджувати ЄС щодо держав-членів, щоб зміцнити якість національних демократичних політичних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського