РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Trevoho I. 
About modernization of Ukrainian height system = Про модернізацію Української висотної системи / I. Trevoho, F. Zablotskyi, A. Piskorek, B. Dzhuman, A. Vovk // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2021. - Вип. 93. - С. 13-26. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Мета роботи - встановлення зв'язків між Балтійською та Європейською системами висот на підставі проведення нівелювання I класу між українськими та польськими контрольними пунктами базової висотної мережі та побудова поверхні квазігеоїда на прикордонну територію. Повноцінна інтеграція висотної системи України у Європейську вертикальну референцну систему складається з двох етапів: модернізації висотної мережі України шляхом її інтеграції в Об'єднану європейську нівелірну мережу UELN; побудови та використання як регіонального вертикального датуму моделі високоточного квазігеоїда, яка узгоджуватиметься з Європейським геоїдом EGG2015. Виконано аналіз методики нівелювання високих класів в Україні та Польщі та методик побудови моделей квазігеоїда в цих країнах. Для інтеграції української висотної системи в систему UELN/EVRS2000 українською стороною виконано геометричне нівелювання I класу за двома лініями: Львів - Шегині - Перемишль і Ковель - Ягодин - Хелм загальною протяжністю 196 км. Середня квадратична систематична похибка по обох лініях нівелювання становить <$Esigma~<<~0,01> мм/км. Своєю чергою, середня квадратична випадкова похибка по лінії Львів - Шегині - Перемишль рівна <$E eta~=~0,29> мм/км, а по лінії Ковель - Ягодин - Хелм - <$E eta~=~0,27> мм/км. Для подвійного контролю на транс-кордонній частині польською стороною виконано високоточне нівелювання протяжністю 33 км. Розходження між українським і польським нівелюванням по всіх секціях є в межах допуску. Проведено аналіз впливу геодинамічних явищ на контроль високоточного нівелювання. На всіх фундаментальних і грунтових реперах, а також горизонтальних марках виконано GNSS-нівелювання. Ці виміри використано для побудови моделі квазігеоїда на прикордонну територію України. СКП отриманої моделі квазігеоїда становить близько 2 см, що відповідає точності вхідної інформації. Наукова новизна і практична значущість - з'єднання української та європейської систем висот забезпечить інтеграцію України в європейську економічну систему, участь в міжнародних наукових дослідженнях глобальних екологічних і геодинамічних процесів, вивчення фігури Землі та гравітаційного поля, картографування території України з використанням навігаційних супутникових технологій і дистанційного зондування. Обчислення високоточної моделі квазігеоїда на територію України відносно європейської системи висот, узгодженої з європейським геоїдом EGG2015, надасть змогу отримувати гравітаційно залежні висоти з використанням сучасних супутникових технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д121.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського