РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789857<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Burak K. 
On prospects of astronomo-geodesic leveling for coordinate support of geodynamic and technogenic polygons = Про перспективи астрономо-геодезичного нівелювання для координатного забезпечення геодинамічних та техногенних полігонів / K. Burak, K. Yarosh // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2021. - Вип. 93. - С. 85-93. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Мета роботи - теоретично обгрунтувати необхідність продовження робіт в Україні зі створення зенітних систем та астрономо-геометричного нівелювання з використанням Глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) і приладів, які забезпечують точність вимірів відхилень виска <$E 0,1~-~0,2 symbol Т>, для вивчення неотектонічних процесів як на геодинамічних полігонах, так і техногенних, які створюють для побудови геодезичної основи для будівництва та експлуатації надзвичайно важливих об'єктів. Методику досягнення мети забезпечено теоретичними дослідженнями існуючих способів астрономо-геометричного нівелювання (АГН), сучасних методів прогнозу неотектонічних процесів, точності ГНСС і геометричного нівелювання. Встановлено теоретичну можливість використання повторного АГН для оцінки змін радіусів кривизни еквіпотенціальних поверхонь, контролю результатів геометричного та ГНСС нівелювання. Наукова новизна: теоретично обгрунтовано можливість використання повторного АГН спеціально створених профілів на геодинамічних полігонах для оцінки змін радіусів кривизни еквіпотенціальних поверхонь, з якими сучасні наукові гіпотези пов'язують можливість прогнозу землетрусів, контролю ГНСС і геометричного нівелювання з використанням геоїдальної складової на цих профілях, ідея синхронних спостережень із використанням зеніт систем при АГН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського