РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789858<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кутова О. В. 
Метод ідентифікації математичних моделей у двофакторних фармацевтичних дослідженнях / О. В. Кутова, Р. В. Сагайдак-Нікітюк, І. В. Ковалевська // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 3. - С. 3-11. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення оптимального алгоритму обробки експериментальних даних із використанням мінімальної кількості дослідів за планом 2<^>2 для установлення адекватного математичного опису досліджень на технологічному етапі. Матеріали та методи: картопляний крохмаль (кількісний фактор x1) і розчин мікрокристалічної целюлози (кількісний фактор x2). Вміст допоміжних речовин має складати 54 % мас. від загальної маси. Виходячи з апріорних даних вміст картопляного крохмалю x1 має знаходиться в інтервалі 45 - 50 % від загальної кількості (45 <<= x1 >>= 50), а x2 характеризує водний розчин мікрокристалічної целюлози з концентрацією в межах від 2 до 5 % (2 <<= x2 >>= 5). Для визначення коефіцієнтів рівнянь регресії застосовувався метод найменших квадратів; комп'ютерне середовище Mathcad (MathSoft Ins., USA). Для скорочення кількості рішень і прийняття правильного рішення необхідно мати досить надійну вихідну інформацію та вводити відповідні обмеження, спираючись на апріорні дані та практичний досвід дослідника. Проведені дослідження показали, що для ідентифікації математичних моделей продуктивний аналіз підсумкових ефектів взаємодії чинників, а також доцільна інтерпретація цієї взаємодії на підставі розгляду залежностей цільових функцій від кожного фактора за умови фіксації змінних на мінімальному та максимальному рівнях варіювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського