РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790005<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Abdelhamid Nechad 
The geopolitical and geo-economics dimensions of the pandemic in Africa = Геополітичні та геоекономічні виміри пандемії в Африці / Abdelhamid Nechad // Економіка і регіон. - 2021. - № 2. - С. 113-122. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Розглянуто проблематику впливу пандемії на розвиток континенту. Виконано аналіз і порівняння аналітичного матеріалу, що дозволяє визначити таке: темпи приросту в Африці на південь від Сахари впали з 2,4 % у 2019 році до - 5,1 % у 2020 році. Згідно з останнім виданням "Африканського пульсу", піврічним звітом Світового банку про економічний клімат в Африці, регіон очікує потрапляння у першу рецесію за понад 25 років. Африканським лідерам рекомендовано зміцнювати системи охорони здоров'я та реагувати швидко й ефективно, щоб уникнути зривів у ланцюгах постачання продуктів харчування та шкоди, яка може бути завдана. Рекомендовано створити захисні мережі для вразливих верств населення й працівників неформального сектора. Хоча більшість африканських країн різною мірою зазнає впливу пандемії, зростання реального валового внутрішнього продукту повинно, зокрема, вплинути на три найбільші економіки Африки на південь від Сахари (Нігерія, Ангола та Південна Африка). Найбільше постраждали країни, експорт котрих складається переважно із сировини. Це, звичайно, країни, які зазвичай називають "країнами рантьє". Огляд літератури про Covid-19 розкриває інші аспекти кризи, що мають більше значення для галузі геополітики; мова йде про безпеку, міграцію й тероризм. У поєднанні з іншими глобальними факторами сукупність згаданих вище вимірів наводить на думку про нову конфігурацію відносин між Африкою та великими державами, з одного боку, і між Африкою та країнами, які розвиваються, з іншого. Важливо пам'ятати, що хоча на перший погляд ці проблеми можуть здаватися відмінними одна від одної, їх слід розв'язувати разом, оскільки вони чинять взаємний вплив. Глобальна епідемія може зумовити хаос у нестабільних державах, спричинивши широкі заворушення та створити навантаження на системи управління кризами. Її наслідки особливо серйозні для тих, хто потрапив усередину конфлікту, якщо хвороба порушує потік гуманітарної допомоги, обмежує мирні акції та відволікає сторони конфлікту від нових чи постійних дипломатичних зусиль. Минув рік з часу появи Covid-19 в Африці, а невизначеність залишається занадто стабільною. Переважна більшість експертів сходяться на думці, що боротьбі з пандемією значною мірою сприяли спільні дії урядів, установ, науковців, підприємств, громадянського суспільства та пересічних громадян. Повернення до нормального стану, передусім, залежатиме від збереження духу солідарності, навіть якщо це обмежується умовами багатогранної Африки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087(6)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського