РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kusyak A. P. 
Synthesis and properties of nanostructures based on lanthanum fluoride for photodynamic therapy of tumors of the cranial cavity and bone tissue = Синтез та властивості наноструктур на основі фториду лантану для фотодинамічної терапії пухлинних захворювань органів черепної порожнини та кісткових тканин / A. P. Kusyak, A. L. Petranovska, S. P. Turanska, O. I. Oranska, Yu. M. Shuba, D. I. Kravchuk, L. I. Kravchuk, V. S. Chornyi, O. A. Bur'yanov, Yu. L. Sobolevs'kyy, P. P. Gorbyk, V. A. Dubok // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2021. - 12, № 3. - С. 216-225. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Мета роботи - синтез наноструктур на основі фториду лантану, перспективних для застосування в фотодинамічній терапії пухлинних захворювань органів черепної порожнини та кісткових тканин; дослідження їхніх структурних властивостей і спектрів люмінесценції. Синтез LaF3:Tb<^>3+ здійснено співосадженням компонентів із водного та спиртового (метанол) розчину. Як прекурсори використано: La(NO3)3 x 6H2O, TbCl3, NH4F. Всі реактиви кваліфікації "хч". Як розчинники використано дистильовану воду, метанол. Синтез нанорозмірного магнетиту в однодоменному стані виконано методом Елмора. Синтезовані нанодисперсні зразки (НДЗ) охарактеризовано методами рентгенівської дифракції, диференціального термогравіметричного аналізу, просвічувальної електронної мікроскопії (ПЕМ). Вивчено магнітні властивості та спектри УФ-люмінесценції. Виявлено, що дифрактограми зразків LaF3:Tb<^>3+, синтезованих у середовищі води та метанолу, принципово не різняться. В умовах експериментів найбільш досконалі кристали гексагональної сингонії утворювались у процесі кристалізації в автоклаві. Їх середній розмір становив ~ 15 нм. Довжина ПЕМ-зображень кристалів LaF3:Tb<^>3+ перевищує ширину в 3 - 4 рази. Кристали схильні до агрегації та утворення ланцюжкових структур. Спектр УФ-люмінесценції синтезованих НДЗ у середовищі води в концентрації 0,5 мг/мл і збудженні ультрафіолетовим випромінюванням є характерним для структури LaF3:Tb<^>3+. Синтезовано ансамблі частинок НК Fe3O4/LaF3:Tb<^>3+. Методами ПЕМ встановлено, що форма частинок НК і нанокристалів LaF3:Tb<^>3+ принципово відрізняються. Частинки НК Fe3O4/LaF3:Tb<^>3+ мають кулясту форму, що є характерним для структур типу ядро - оболонка. Рентгенівські дифрактограми НК підтверджують цей висновок. Умови синтезу НК істотно не змінювали магнітні властивості їх ядер - однодоменних НЧ Fe3O4. Спектр люмінесценції НК Fe3O4/LaF3:Tb<^>3+ істотно відрізняється від спектра зразків нанодисперсних LaF3:Tb<^>3+ як за інтенсивністю, так і за структурою смуг. Вказані спектральні відмінності можуть бути обумовлені відмінностями будови, особливостями нанокристалічної структури, вмістом сцинтилятора LaF3:Tb<^>3+ та іонів Tb<^>3+ у зразках нанокристалів LaF3:Tb<^>3+ та оболонках нанокомпозитів Fe3O4/LaF3:Tb<^>3+. Композити диспергованого біоскла 60S із нанодисперсним кристалічним LaF3:Tb<^>3+ у сухому стані та середовищі дистильованої води демонстрували наявність люмінесценції у разі збудження УФ-випромінюванням. Результати роботи свідчать про перспективність синтезованих структур для подальших досліджень в умовах збудження високопроникним "м'яким" рентгенівським випромінюванням з метою їх використання в оптофармакології та фотодинамічній терапії пухлинних захворювань органів черепної порожнини та кісткових тканин. Оптимізація властивостей вихідних нанодисперсних люмінофорів, їх композицій із біоактивним склом і магніточутливими носіями Fe3O4 надасть можливість істотно покращити експлуатаційні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського