РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косминіна Н. С. 
COVID-19 у дітей / Н. С. Косминіна, І. Ю. Авраменко, О. Л. Личковська // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 5. - С. 351-354. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У 2020 р. новий людський коронавірус, названий коронавірусом-2 тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV-2), спричинив пандемію, викликавши перебіг захворювання від легких симптомів до тяжких випадків. Мета роботи - проаналізувати особливості перебігу коронавірусної хвороби (КВХ) серед дітей віком від 3 до 18 років. Проведено аналіз медичних карт 69 дітей віком від 3 до 18 років, які перебували на стаціонарному лікуванні в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "ОХМАТДИТ" у період із квітня по грудень 2020 р. із діагнозом "коронавірусна хвороба". Лабораторні дослідження наявності РНК вірусу SARS-CoV-2 проводили в зразках мазків із носоглотки методом полімеразної ланцюгової реакції в Державній установі "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України". Статистично результати опрацьовували за допомогою програмного забезпечення Excel із пакетів Microsoft Office 2019. Установлено, що 88,4 % дітей контактували з інфікованими членами родини. Супутні захворювання спостерігались у 17,3 % дітей. Основними проявами КВХ у дітей були: гарячка >> 38 <^>oC - 52,2 % дітей, << 38 <^>oC - 39,1 %, біль у горлі - 14,5 %, нежить - 13 %, втрата нюху та смаку - 8,7 %, кашель - 24,6 %, біль у животі та діарея - 10,1 %, загальна слабкість - 52,2 %. Під час лабораторного обстеження лейкоцитоз спостерігався у 5,9 % дітей, лейкопенія - у 53,6 %. У 36,2 % дітей виявилася пневмонія. У 2 дітей діагностовано ускладнення у вигляді синдрому мультизапальної системної відповіді, що мав тяжкий, загрозливий для життя перебіг. У період із 14-го по 48-й день після перенесеного COVID-19 цей синдром діагностовано ще у 10 дітей. Встановлено, що діти, незалежно від віку, є чутливими до коронавірусу та не були першоджерелом SARS-CoV-2 у сім'ї. Клінічний перебіг захворювання проявлявся у більшості випадків гарячкою та загальною слабкістю. Пневмонія спостерігалася у 36,2 % дітей, тяжкі ускладнення у вигляді мультисистемного запального синдрому діагностовано у 2 дітей на тлі гострого перебігу хвороби та у 10 дітей цей синдром виник протягом 48 днів після перенесеного COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського