РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790127<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крючко Т. О. 
Сучасний стан проблеми діагностики та лікування алергічного риніту в педіатричній практиці / Т. О. Крючко, О. Я. Ткаченко, В. В. Щербак, І. О. Коленко, Л. М. Бубир // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 5. - С. 375-383. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Серед усіх алергічних захворювань у педіатричній практиці алергічний риніт (АР) посідає одне з найбільш вагомих місць серед патологій верхніх дихальних шляхів. В огляді розглянуто проблему сучасних принципів діагностики та лікування АР у дітей на підставі аналізу літературних джерел із використанням електронних баз даних PubMed, Web of Science, MedLine, The Cochrane Library. АР є важливою медико-соціальною проблемою сучасності, значення якого істотно збільшується протягом останніх років. Зростаюче число осіб, сенсибілізованих пилком, різноманітність симптомів і негативний вплив на якість життя пацієнтів роблять алергію на пилок однією з вагомих проблем педіатрії. Незважаючи на розробку міжнародних національних протоколів і клінічних рекомендацій, у багатьох країнах контроль за виявленням АР у дітей залишається на недостатньому рівні. Тому необхідно враховувати індивідуальні особливості пацієнтів, звертати увагу як на назальні, так і на екстраназальні симптоми захворювання, враховувати всі патогномонічні діагностичні аспекти, оскільки гіподіагностика даного алергологічного захворювання призводить до неадекватної терапії, розвитку ускладнень, формування більш тяжких форм атопії та зниження якості життя в дітей загалом. Останнім часом з'являється все більше даних про необхідність персоніфікованого підбору найбільш ефективної терапії АР у дітей. Поглиблене вивчення патогенетичної ролі циркадіанного молекулярного годинника в дітей із сезонним АР за допомогою інформативних молекулярно-генетичних методів може надати можливість детально охарактеризувати механізм регуляції алергічного запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів та оцінити роль досліджуваних циркадіанних генів у розвитку алергічних захворювань, зокрема АР. У подальшому дані дослідження можуть стати альтернативою для покращання контролю за перебігом алергопатології та організації комплексної системи моніторингу, розробки нових стратегій лікування та профілактики АР у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського