РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козеко Л. Є. 
Використання білків теплового шоку HSP70 для індикації стану рослин природних фітоценозів: підходи та проблеми : (огляд) / Л. Є. Козеко, Є. Л. Кордюм // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2021. - Вип. 2. - С. 23-40. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Визначення стану рослин в умовах варіабельного зовнішнього середовища є першочерговою проблемою біології та екології рослин у сучасних реаліях екологічних і кліматичних загроз. Актуальним є пошук універсальних біомаркерів, які б дозволяли визначати стан рослин незалежно від природи стресових чинників. На основі даних літератури і результатів власних досліджень доведено, що критеріям для такого показника відповідають білки теплового шоку 70 кДа (HSP70). Ця родина шаперонів присутня практично в усіх організмів, включаючи рослини. Індукція їх синтезу є індикатором порушення протеостазу клітин і невід'ємною складовою стресової реакції та адаптації організму до несприятливих факторів довкілля. Висока консервативність цих білків дозволяє використовувати моноклональні антитіла для їх імунодетекції у різних таксонів, що продемонстровано на прикладі рослин 11 видів 8 родин. Тестування різних за екологією видів за різних умов температурного і водного режимів в природі та експерименті підтвердило ефективність HSP70 як біомаркера. Розроблено спосіб визначення стану рослин природних фітоценозів та інтродукованих рослин, що включає оцінку фізіологічного стану рослини та впливу на нього екологічних факторів за вмістом HSP70 у листках. Розглянуто шляхи подальшого вдосконалення даного підходу для його використання у комплексних дослідженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*73 + Е50*801.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського