РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Kovalevska-Slavova A. V. 
Political pathogenic megadiscourses neutralization: trolling strategy = Нейтралізація патогенних мегадискурсів: стратегія тролінгу / A. V. Kovalevska-Slavova // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 28. - С. 308-318. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Звернувши увагу на унаочнення стратегій і тактик нейтралізації негативного ефекту патогенного політичного мегадискурсу, досліджено особливості лінгвістичної реалізації впливу на матеріалі промов політичних лідерів європейських країн та текстів новинного характеру і увиразнено специфіку стратегії тролінгу, метою якої є або ескалація емоційності та неправдивості інформації, поданої в оригінальному тексті, або ж доведення поданої в оригінальному тексті інформації до абсурду, що уможливить максимальне зниження раціональності сприйняття початкового тексту, а згодом і довіри як до оригінального тексту почасти, так і згодом до адресанта зазначених текстів. Оптимальним використання стратегії тролінгу є в рамках нейтралізації патогенних текстів, створених в парадигмі фейкових з огляду на скерованість цього типу текстів на подання завідомо неправдивої інформації для ескалації напруженості в інформаційному просторі та дестабілізації ситуації. Наведено приклади використання усіх тактик зазначеної стратегії (грубого (деструктивного) тролінгу або флеймінгу, конструктивного тролінгу, перебільшення/зменшення, вікі-тролінгу, тактики івеликої брехніі, тактики сокпаппетінгу), в яких дотримано усіх ознак оригінального патогенного тексту, включаючи домінантні впливові маркери, а також особливосте стратегії реалізації сугестивності оригінального тексту, що уможливлює (при поданні тексті тій самій цільовій аудиторії, яка уже зазнала впливу оригінального тексту) зменшення або нейтралізацію шкідливого впливу оригінального патогенного тексту. Також у роботі окреслено перспективи подальших досліджень у зазначеній галузі з огляду на її принципову важливість як для виокремлення базових стратегії побудови патогенних текстів та глибинних механізмів їх формулювання і, відповідно, впливу на реципієнтів, а й способів протидії кожному з типів таких дискурсів, так і для оптимізації інформаційого простору України в умовах інформаційної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського