РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попенюк Ю. А. 
Образ Різдва Христового в українському малярстві XV–XVIII ст.: аспекти інтерпретації та художнього втілення : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.05 / Ю. А. Попенюк; Львівська національна академія мистецтв. - Львів, 2020. - 20 c. - укp.

Визначено сучасні пріоритетні напрямки дослідження українського церковного мистецтва спрямовані на систематизацію творів, опрацювання іконографії, аналізу образно-символічного наповнення, що дозволить синтезувати мистецьке вивчення української ікони з культурологічним аналізом. Проаналізовано українські ікони XV — XVIII ст. та встановлено, що окреслений період в історії українського іконопису позначений доволі радикальними змінами стилю творів, новаціями в іконографії, поглибленням змісту. Ці тенденції ставлять перед дослідниками низку завдань щодо з'ясування того, як вдавалося митцям кожного конкретного середовища реагувати на нові художні виклики та узгоджувати їх з усталеною традицією. Вивчено принципи формування іконографії та особливості художнього втілення теми Різдва Христового в українському іконописі XV — XVIII cт. та наведено богословське підґрунтя образу Різдва Христового на підставі аналізу канонічних Євангелій та апокрифів, з'ясовано ґенезу образу Різдва Христового та особливості іконографії сюжету в християнському мистецтві, простежено самобутність іконографії цієї теми в українському малярстві досліджуваного періоду, розглянуто стилістичні особливості українського іконопису XV — XVIII cт., висвітлено аспекти символічного втілення релігійного сюжету Різдва Христового в українському іконописі, охарактеризовано особливості хронотопу в іконах Різдва Христового. Зазначено, що в Україні сюжет Різдва Христового вийшов за межі образотворчого мистецтва та став складовим елементом художньої культури, окрім релігійного мистецтва, він знайшов своє відображення у фольклорі, художній літературі, театрі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР)43

Шифр НБУВ: РА446241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського