РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790416<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лучечко А. П. 
Нерівноважні електронні фото- та термостимульовані процеси в оксидних матеріалах функціональної електроніки на основі галію та алюмінію : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. П. Лучечко; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2020. - 39 c. - укp.

Встановлено природу та механізми люмінесценції, з'ясовано закономірності процесів захоплення та рекомбінації носіїв заряду в оксидах на основі галію та алюмінію, для отримання нових функціональних матеріалів для люмінесцентних пристроїв. Визначення реальної структури та дослідження морфології поверхні нано- та полікристалів оксидів на основі галію. Вивчено особливості люмінесценції при УФ- та/або Х-променевому збудженнях, спектрального складу свічення, а також температурні залежності інтенсивності та часу загасання люмінесценції в діапазоні температур 4,5-300 K. Отримано закономірності впливу структурних дефектів і легуючих домішок перехідних та рідкісноземельних елементів на люмінесцентні характеристики та особливості перенесення енергії збудження залежно від структури матриці та типу іонів домішок. Встановлення механізмів захоплення та рекомбінації носіїв заряду у випадку високоенергетичного зона-зонного збудження та встановлення природи локальних енергетичних рівнів, створених власними дефектами структури та домішковими іонами. Розраховано енергетичні параметри центрів захоплення носіїв заряду, побудову моделей центрів свічення і нерівноважних фото- та термостимульованих електронних процесів в оксидах на основі галію й алюмінію, та інше. Вивчено можливості та перспективи застосування ортоалюмінату ітрію, а також галатів магнію та цинку, легованих іонами, для оптично-стимульованої люмінесцентної (далі -ОСЛ) дозиметрії іонізуючого випромінювання. Показано, що під дією іонізуючого випромінювання в матеріалах генеруються електрони та дірки, які захоплюються на глибоких пастках. Визначено, що зчитування дози опромінення здійснюється при оптичній стимуляції в неперервному або імпульсно-модульованому режимі, величина сигналу ОСЛ пропорційна поглиненій дозі. Отримано результати які можна використати для прогнозованої модифікації люмінесцентних та електричних властивостей оксидних матеріалів функціональної електроніки на основі галію та алюмінію шляхом зміни дефектної структури, типу та концентрації домішок, що є важливим для практичного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В371.212,022 + В379.271.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446257 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського