РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790541<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радкевич О. 
Діаграми, графіки та схеми як інструментарій представлення проєктної інформації / О. Радкевич // Професійна педагогіка. - 2021. - № 1. - С. 197-212. - Бібліогр.: 211 назв. - укp.

Зазначено, що у проєктній діяльності необхідно оперувати великим масивом числових даних із різних проєктних завдань, що обтяжує комунікацію між виконавцями. Додає складності значна кількість проєктної інформації, що може бути неправильно поданою, а тому й незрозумілою для проєктних виконавців. Це створює комунікативні бар'єри, допоки доповідач не пояснить суть процесу, зобразивши діаграму, схему чи графік. З огляду на це, графічна подача інформації про проєкт, не замінюючи текстового представлення, є доцільною та значно пришвидшує розуміння принципів його виконання. Мета роботи - дослідити роль діаграм, графіків і схем як інструментарію представлення проєктної інформації. Методи: теоретичний аналіз наукових джерел - для з'ясування стану дослідженості цієї проблематики в України та за її межами; порівняння - з метою вивчення наукових підходів до розв'язання проблеми; синтез прогресивного досвіду - для представлення проєктної інформації у вигляді діаграм, графіків і схем. Досліджено діаграму Ганта як гістограму для послідовного представлення інформації. Розкрито блок-схему, що ілюструє перебіг будь-якого процесу від загальної інформації до проєктних завдань. Висвітлено специфіку Кривої S, як для представлення базової чи фактичної кумулятивної вартості, так і порівняння цих двох показників у часі. Проаналізовано стовпчасту діаграму, що використовується для порівнянь та узагальнення груп даних. Розкрито характеристики ресурсної гістограми - для планування управління персоналом. Приділено увагу діаграмі запуску, що використовується для управління якістю та відображає продуктивність представлення проєкту в часі; діаграмі Парето, згідно з якою забезпечується аналіз існуючих проблем у проєктній діяльності та прийняття рішень щодо контролю її якості. Проаналізовано секторну діаграму, яка використовується для показу вкладу окремих елементів у загальну суму проєкту. Контрольна діаграма - для перевірки стабільності будь-якого проєктного процесу як з контрольними межами, так і без них. Висвітлено основні складові ескалації та шлях спілкування в проєкті. Здійснений аналіз діаграм, графіків і схем як елементів проєктної комунікації засвідчив позитивний вплив графічної складової на комунікаційний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського