РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болюх В. Ф. 
Вплив обмеження тривалості струму обмотки якоря на робочі показники лінійного імпульсного електромеханічного перетворювача індукційного типу / В. Ф. Болюх, І. С. Щукін // Електротехніка і електромеханіка. - 2021. - № 6. - С. 3-10. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Лінійні імпульсні електромеханічні перетворювачі індукційного типу (ЛІЕПІТ) використовуються в багатьох галузях науки та техніки як ударно-силові пристрої (УСП) та електромеханічні прискорювачі (ЕМП). У них через фазовий зсув між струмом збудження в обмотці індуктора та індукованим струмом в обмотці якоря крім початкових електродинамічних сил (ЕДС) відштовхування виникають і наступні ЕДС тяжіння. Внаслідок цього робочі показники ЛІЕПІТ знижуються. Мета роботи - підвищення робочих показників ЛІЕПІТ під час роботи як УСП та ЕМП за рахунок обмеження тривалості індукованого струму в обмотці якоря до зміни його полярності. Для аналізу електромеханічних характеристик та показників ЛІЕПІТ використано математичну модель, в якій розв'язки рівнянь, що описують взаємопов'язані електричні, магнітні, механічні та теплові процеси, представлені в рекурентному вигляді. Для усунення ЕДС тяжіння між обмотками ЛІЕПІТ запропоновано обмеження тривалості індукованого струму в обмотці якоря до зміни його полярності шляхом підключення до неї випрямного діода. Встановлено, що під час роботи перетворювача як УСП без обмеження струму обмотки якоря величина імпульсу ЕДС після досягнення максимального значення знижується до кінця робочого циклу. За наявності діода в обмотці якоря критерій ефективності, що враховує імпульс ЕДС, силу віддачі, струм і температуру нагрівання обмотки індуктора, підвищується. Під час роботи перетворювача як ЕМП без обмеження струму обмотки якоря відбувається зменшення швидкості та ккд, що враховує кінетичну енергію та напругу ємнісного накопичувача енергії в кінці робочого циклу. За наявності діода в обмотці якоря критерій ефективності підвищується, перевищення температури обмотки якоря зменшується, величина максимального ккд збільшується, досягаючи 16,16 %. Установлено, що за рахунок обмеження тривалості струму обмотки якоря підвищуються силові показники ЛІЕПІТ під час роботи як УСП і швидкісні показники під час роботи ЛІЕПІТ як ЕМП. Установлено, що за допомогою випрямного діода, підключеного до багатовиткової обмотки якоря, забезпечується однополярність струму, що зумовлює усунення ЕДС тяжіння та підвищення робочих показників ЛІЕПІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З204.536

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського