РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790704<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вітомський В. В. 
Порівняння впливу стимулюючої спірометрії та інспіраторних м'язових тренувань на відновлення легеневої функції після кардіохірургічних втручань / В. В. Вітомський // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 2. - С. 96-100. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти вплив орієнтованої на поток стимулювальної спірометрії (СС) та інспіраторних м'язових тренувань (ІМТ) на показники спірографії серед кардіохірургічних пацієнтів. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 90 пацієнтів, котрим виконувалось кардіохірургічне втручання. Пацієнтів випадковим чином розподілили у співвідношенні 1:1 на групу СС та групу IMT. Пацієнти отримували однакову фізичну терапію у частині ранньої мобілізації, лікувальної гімнастики, ходьби, відкашлювання. Групи різнились у респіраторній фізичній терапії: група ІМТ - дихальні вправи з тренажером Respironics Threshold IMT; група СС - тренажер Tri-Ball. Перед операцією та на 7 послеопераційний день (ПОД) пацієнти усіх груп виконували спірографію. Результати. Проведений статистичний аналіз не підтвердив наявність переваг жодної з використаних респіраторних технік фізичної терапії. Початкові значення життєвої ємності легень становили 104,29 +- 14,06 % у групі СС та 104,91 +- 19,42 % у групі ІМТ (р = 0,853), а після операції становили 74,93 +- 16,90 % та 77,84 +- 14,68 % відповідно (р = 0,385). Показники життєвої ємності легень знизилися на 29,36 % у групі CС та 27,07 % у групі IMT. Динаміка форсованої життєвої ємності легень склала 27,69 % та 26,27 % відповідно. Висновки: різниці між впливом СС та ІМТ на показники легеневої функції серед кардіохірургічних пацієнтів не встановлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.3 + Р343.42 + Р354.1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського