РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запорожченко М. М. 
Життєвий цикл та різновиди соціоінженерних атак / М. М. Запорожченко, Т. М. Дзюба // Зв'язок. - 2021. - № 4. - С. 17-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сьогодні соціоінженерні атаки є одним із найбільш звичних для зловмисників методів злому комп'ютерних мереж та інформаційних систем організацій, викрадення облікових даних та іншої конфіденційної інформації користувачів та здійснення різноманітних кіберзлочинів. Особливу загрозу соціоінженерні атаки становлять для компаній, в яких працює велика кількість співробітників. Без належного тренування та навчання персоналу атака на співробітника, який не має ніякого стосунку до інформаційної безпеки, з більшою ймовірністю буде успішною, але навіть такий співробітник може хоч і не бути головною причиною інциденту в інформаційній безпеці компанії, але стати однією з ланок у ланцюгу атаки, яку створив зловмисник для досягнення своєї кінцевої мети. З огляду на це, сьогодні нагальною потребою є підвищення обізнаності щодо соціоінженерних атак, а саме в який спосіб вони реалізуються та які їх різновиди існують. Розглянуто життєвий цикл соціоінженерних атак та основні методи, які використовують зловмисники для здійснення таких атак. Співробітники компанії мають на практиці бути ознайомлені з ознаками та прикладами різних типів соціоінженерних атак, принципами та правилами роботи з інформацією, а також відповідальністю за порушення цих правил. Для забезпечення безпеки даних мають бути створені та доведені до персоналу регламенти та інструкції, в яких чітко прописано правила зберігання, оброблення, поширення та передавання інформації третім особам. Підвищення обізнаності співробітників компанії щодо різновидів соціоінженерних атак дасть можливість зменшити кількість інцидентів, які були реалізовані внаслідок них.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського