РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790831<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kotenko V. V. 
Studying of local ancient greek pottery of Olbia and Borysthenes (historiographical aspect) = Вивчення античного місцевого гончарства Ольвії та Березані (історіографічний аспект) / V. V. Kotenko, I. M. Sheiko, R. O. Kozlenko, A. S. Kushnir // Археологія. - 2021. - № 4. - С. 122-132. - Бібліогр.: 129 назв. - англ.

Античні центри Північно-Західного Причорномор'я належать до унікального історико-культурного регіону, який був охоплений давньогрецькою колонізацією з архаїчного періоду. На перетині вивчення культурної та економічної історії цих центрів перебуває питання розвитку ремесел і промислів, серед яких виготовлення кераміки займало важливе місце. Потужна джерельна база Ольвії та Березані, накопичена за майже 100 років досліджень, представлена багатотисячним керамічним комплексом, який складається з виробів місцевої продукції та імпортних речей. Але через відсутність прямої та вичерпної інформації про місцеве гончарство необхідно особливу увагу звернути не лише на масові знахідки, а й на ресурсний потенціал Ольвії в давнину. Поклади мінеральної сировини у безпосередній близькості до поліса неодмінно мали забезпечувати цю провідну галузь еллінської економіки. Науковий інтерес до місцевого виробництва кераміки в Ольвії виник ще на початку ХХ ст., коли почав формуватися керамічний комплекс пам'ятки. Перші узагальнюючі роботи, присвячені гончарству, з'явилися в 1940-х рр. (О. А. Кульська, Т. М. Кніпович), було зроблено перші класифікації кераміки та проведено хіміко-технологічні дослідження. Виявлення випалювальних споруд в Ольвії не було частим явищем, в окремих випадках це були вже зруйновані й переобладнані об'єкти. Серед досліджень другої половини XX ст. варто відзначити роботи Р. І. Ветштейн, В. В. Крапівіної. Сучасний етап досліджень знаменувався відкриттям на Березані гончарного району та впровадженням комплексних міждисциплінарних студій. Окрім дослідження кераміки, в коло наукових інтересів потрапили також природні відклади, які є перспективними у плані дослідження гончарної сировинної бази. Таким чином, історіографічний аспект надав змогу простежити основні вектори наукових поглядів та методи дослідження гончарства Ольвії та Березані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т495 + Т4(45УКР7)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського