РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790888<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Andrunyk V. 
Information technology support of education of students with autism: aspects of virtual assistant modeling = Інформаційна технологія супроводу навчання студентів з аутизмом: аспекти моделювання віртуального асистента / V. Andrunyk, T. Shestakevych // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2021. - Вип. 9. - С. 122-130. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Вважається, що взаємодія з комп'ютером або планшетом для особи з аутизмом є менш стресовою та привабливішою, ніж взаємодія з людьми. Аналіз інформаційних технологій (ІТ), розроблених як за кордоном, так і в Україні, виявив відсутність систематичної підтримки процесів навчання учнів з аутизмом. У цьому контексті розроблення персоналізованого інформаційно-технологічного супроводу навчальних процесів таких учнів є актуальним науково-прикладним завданням. Для досягнення цієї мети необхідно дослідити теоретичні та методологічні основи навчання осіб з аутизмом і визначити роль ІТ-підтримки такої освіти. Експерти сходяться на думці, що основними напрямами розвитку ІТ для підтримки навчання учнів з аутизмом є вдосконалення їхніх комунікативних навичок, соціальної взаємодії та академічної підготовки. Метод персоналізації віртуального контенту ІТ, розроблений або адаптований для підтримки навчання учнів з аутизмом, повинен ураховувати результати психологічної діагностики учня, його чи її освітні здібності та потреби, а також передбачати залучення парафахівців і батьків учня. Під час розроблення такого методу потрібно враховувати, що деякі студенти можуть використовувати лише невербальне спілкування, тому слід розробити алгоритм оцінювання емоцій учня з аутизмом. Найперспективнішими технологіями, які можна належно і легко адаптувати до навчання учнів з аутизмом, є технології доповненої та віртуальної реальності. Відповідно до розробленого методу персоналізації віртуального контенту ІТ, необхідно використовувати різне програмне забезпечення для моделювання та візуалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського