РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фіногенова М. О. 
Синтез біосурфактантів бактеріями Pseudomonas aeruginosa, ізольованими з поверхні мушель мідій Чорного моря / М. О. Фіногенова, М. Б. Галкін, А. С. Семенець, І. В. Пріщенко, Г. С. Калєва, Б. М. Галкін, І. П. Метеліцина, Т. О. Філіпова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2021. - № 3. - С. 71-83. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення здатності до синтезу поверхнево-активних сполук (ПАС) бактерій Pseudomonas aeruginosa, ізольованих із мушель чорноморських мідій. Під час досліджень було використано кілька штамів морських Pseudomonas spp, виділених із забруднених нафтовими вуглеводнями ділянок Чорного моря: P. aeruginosa M1, P. aeruginosa M4, і P. aeruginosa PA01 як референтний штам, які вирощували у суспензійних (СК) і біоплівкових культурах (БПК) у середовищах LB і Гіса. Культивування штамів P. aeruginosa проведено за 37 <^>oC протягом 120 і 168 год. Ріст планктонної культури визначено спектрофотометрично за довжини хвилі 600 нм. Масу біоплівки визначено спектрофотометрично за довжини хвилі 592 нм за допомогою CV-тесту. Наявність ПАС оцінювали у дроп-тесті. Кількісний вміст рамноліпідів визначено за кольоровою реакцією рамнози з орцином. Штами P. aeruginosa M1 і M4, виділені з поверхонь чорноморських мідій, синтезують на 25 і 66 % більше ПАР, ніж штам PA01. Усі штами в середовищі Гіса синтезовано у 10 - 20 разів менше рамноліпідів, ніж у середовищі LB. У БПК спостерігається така ж залежність синтезу біосурфактанта від складу живильного середовища, що й у СК. За інтенсивністю продукції рамноліпідів у БПК досліджувані штами можна розташувати таким чином: P. aeruginosa M4 >> P. aeruginosa M1 >> >> P. aeruginosa PA01. Встановлено, що штами P. aeruginosa, виділені з Чорного моря, є більш ефективними продуцентами рамноліпідів, ніж еталонний штам P. aeruginosa PA01; інтенсивність синтезу біосурфактантів істотно залежить від складу живильного середовища та способу вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського