РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туров В. В. 
Адсорбція метану на кремнеземах з різними гідрофобними властивостями / В. В. Туров, В. М. Гунько, Т. В. Крупська // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 13. - С. 94-126. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Методом низькотемпературної <^>1Н ЯМР спектроскопії вивчено адсорбцію метану на гідратованій поверхні гідрофобного кремнезему АМ-1, АМ-1 імпрегнованому аргініном, і силікагелі Si-100. Показано, що величина адсорбції метану на поверхні АМ-1 залежить від її гідратованості та пробопідготовки. Максимальна адсорбція (до 80 мг/г) спостерігається для зразка, гідратованого після повного висушування. Встановлено, що адсорбція визначається кількістю кластерів міжфазної води малих радіусів. На підставі вигляду температурної залежності адсорбції висловлено припущення про наявність не тільки фізичної адсорбції, але і формування квазі-твердих гідратів метану. Встановлено, що на поверхні композитної системи АМ-1/аргінін кількість адсорбованого в ізобаричних умовах метану зростає в десятки разів (від 0,5 до 80 мг/г) за наявності на поверхні передадсорбованої води. Ймовірними механізмами адсорбції метану є фізична адсорбція на поверхні, конденсація в щілиноподібних зазорах між нанорозмірними (1 - 10 нм) кластерами води та поверхнею і формування твердих (клатратних) гідратів метану. Адсорбована на поверхні вода існує у вигляді кластерів у широкому інтервалі гідратованості. Вона є сильноасоційованою і має хімічні зсуви в діапазоні <$E delta sub H> = 4 - 6 м.ч. Гідратні структури метан - вода є досить стабільними і можуть існувати навіть у середовищі хлороформу. У цьому випадку частина води переходить у слабкоасоційований стан і спостерігається за <$E delta sub H> = 1,5 - 2 м.ч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського