РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туров В. В. 
Композитні системи медичного призначення, створені на основі гідрофобного кремнезему / В. В. Туров, П. П. Горбик, Т. В. Крупська, С. П. Туранська, В. Ф. Чехун, Н. Ю. Лук'янова // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 13. - С. 246-275. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

На основі метилкремнезему та білкових молекул - лектину та желатину розроблено композитні системи з певною цитотоксичною (АМ1/лектин) та адсорбційною (АМ1/желатин) активністю. Для обох типів композитів досліджено механізми зв'язування води з поверхнею та способи переведення гідрофобних матеріалів у водне середовище. Вивчено стан міжфазної води в повітряному, органічному та кислотному середовищах. Установлено, що наявність у композитах гідрофобної складової стабілізує поверхневу воду в слабко асоційованому стані, коли значна частина молекул води не утворює водневих зв'язків. Рідке гідрофобне середовище підсилює цей ефект, а додана в нього сильна кислота (трифтороцтова) сприяє переходу води в сильноасоційований стан. Показано, що перерозподіл води в міжчастинкових проміжках АМ1 з іммобілізованими на їх поверхні білковими молекулами змінюється під впливом механічних навантажень. Механоактивовані зразки характеризуються можливістю проникнення води в проміжки між первинними частинками метилкремнезему. Показано, що іммобілізація лектину на поверхні АМ1 супроводжується збільшенням міжфазної енергії <$E gamma sub S> від 4,1 до 5,2 Дж/г. Це відбувається за рахунок збільшення концентрації сильнозв'язаної води. Якщо проаналізувати зміни в розподілах за радіусами R кластерів адсорбованої води, можна констатувати, що в воді, адсорбованій нативними молекулами лектину, присутні 2 основних максимуми за R = 1 і 3 нм. В іммобілізованому стані максимум за R = 1 нм присутні в обох типах води (різної впорядкованості), проте другий максимум спостерігається лише для більш впорядкованих асоціатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231 + Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського